Відбулося чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України

9 жовтня 2013 року у приміщенні Центрального будинку офіцерів Збройних Сил України відбулося засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, у якому взяли участь преставники Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

На порядку денному засідання обговорювали такі питання:

1. Про участь у засіданні робочої групи з внесення змін в законодавство України щодо інститут військового капеланства.

2. Про обговорення резолюції Міжнародної науково-практичної конференції “Соціальні аспекти капеланства: світ і Україна” та взаємовідносини з Всеукраїнським міжконфесійним релігійним християнсько-військовим братством.

3. Про стратегію подальшої діяльності Ради і виконання її попередніх рішень.

Одним з рішень Ради стала пропозиція ініціювати лист-звернення членів Ради до профільного комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, що буде спрямований на підтримку законопроекту щодо запровадження інституту священнослужителів (капеланів) у військових та правоохоронних органах.

Наступне засідання Ради заплановано на 9 грудня, конфесії підведуть підсумки діяльності та переоберуть голову Ради на наступний 2014 рік. Нагадаємо, що головою Ради наприкінці минулого року було обрано Єпископа Станіслава (Широкорадюка) (Римо-Католицька Церква).

Довідка: Рада у справах душпастирської опіки була створена з ініціативи Міністерства оборони України як консультаційно-дорадчий орган при Міністерстві оборони України на підставі Меморандуму про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України, підписаного 10 листопада 2008 року між Міністерством та уповноваженими представниками конфесій.

На сьогодні до складу Ради входять 7 релігійних об’єднань: Українська Православна Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Греко-Католицька Церква, Римо-Католицька Церква в Україні, Всеукраїнський союз об’єднань євангельських християн-баптистів, Українська Автокефальна Православна Церква та Духовне управління мусульман України.

Прес-служба Департаменту капеланства