Відбулось чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України

Основною темою засідання було: «Про функціонування каплиць і храмів на території військових частин (Установ та організацій) для задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України різних віросповідань». На засіданні були присутні члени Ради, а саме представники різних конфесій та запрошені гості з Міністерства оборони України: директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України – Тищенко Ілля Іванович, директор Департаменту будівництва Міністерства оборони України – Амосова Тетяна Володимирівна та начальник управління з вирішення соціальних питань Головного квартирно – експлуатаційного управління Збройних Сил України – Гриценко Віталій Іванович.

За підрахунками Міністерства оборони України, сьогодні, на території військових частин, академій та військових містечок знаходиться 48 культових споруд, в який здійснюються Богослужіння.

За словами секретаря Ради о. Любомира Яворського: «Засідання було дуже важливим. Ми вирішили не повертатися у минуле, – в тих храмах та каплицях, які є побудовані тою чи іншою конфесією поки що будуть здійснюватися служіння так, як і було це дотепер – тою конфесією, яка займалася будівництвом або реставрацією храму чи каплиці. Але головною метою є спільна будова нових храмів або каплиць в яких ми будемо почергово здійснювати служіння. Ми знаходимо консенсус, – і це дуже позитивна тенденція».
На наступному засіданні буде розглядатись Концепція душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України. Коментуючи тему чергового засідання о. Любомир, зокрема відзначив: «Кожна церква уже має одну або дві концепції, підготовлені нею в різному часі, проте дотепер немає спільної концепції, тому це добрий наступний крок у напрямку створення інституту військового капеланства в Україні».
Наступне засідання Ради відбудеться 21 січня 2010 року.
Повідомив о. Любомир Яворський