Великоднє привітання владики Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ

Дорогі українські воїни, родини наших полеглих героїв, волонтери та всі люди доброї волі, всечесні отці-капелани, рідний український народе!

Уже десятий Великдень поспіль ми зустрічаємо воскреслого Спасителя на нашій рідній землі в умовах жорстокої війни, яку підступний ворог розв’язав проти українського народу. Увесь цей час ми мужньо ведемо боротьбу, чинимо супротив, вперто стоїмо, захищаючи нашу свободу та гідність, кров’ю виборюючи справедливий мир для майбутніх поколінь. Ми даємо приклад цілому світу, що означає бути вірним і любити свою Батьківщину по-справжньому. Наші воїни є взірцем мужності, відваги та стійкості для інших армій світу. Цей шлях, що проходимо вже протягом десятиліття, є насправді продовженням довгої історії боротьби нашого незламного українського народу, його сили й духу, його жаги жити вільно й гідно на Богом дарованій нам землі.  

Довіряючи наш тернистий шлях Господеві, який і сам пройшов хресною дорогою, невинно віддаючи своє життя за життя багатьох, ми впевнено прямуємо до дня нашої світлої перемоги. Бо лише наш воскреслий Спаситель, що йде поруч з нами крізь усі випробування, доведе нас до миті остаточної звитяги. Христос, воскреснувши з мертвих, силою своєї безмежної любові до людини здолав страждання і смерть. Силою нашої любові одне до одного – на полі бою, у шпиталях, на волонтерській ниві, у наших школах і храмах – ми, український народ, гідно пройдемо свій хресний шлях до світлого ранку нашої спільної та остаточної перемоги.

Тож, будьмо сьогодні й ми свідками Господнього воскресіння, відважними благовісниками Божого світла та добра. Молімося, щоб Господь дарував нам нездоланний дух єдності, свободи та гідності Божих дітей. Хай Ісусова перемога над смертю і злом кріпить наші духовні сили, утверджує в непохитній вірі, постійній надії та щирій любові на шляху до нашої остаточної перемоги! Нехай Воскреслий Христос щедро благословить Україну та увесь наш незламний Український народ!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

†Єпископ Михаїл (Колтун)

Керівник Департаменту військового капеланства

Патріаршої курії УГКЦ