В рамках душпастирської практики семінаристи зустрілися з Семеном Глузманом

11 травня 2017 року відбулося чергове теоретико-методичне заняття для семінаристів старшокурсників Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ в рамках їхньої душпастирської практики.
Заняття було присвячене темі духовності в’язнів та проповіді християнської віри в місцях несвободи у часі панування радянського тоталітаризму. Тему приготувала кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри гуманітарної підготовки  Інституту Кримінально-виконавчої служби Любов Крупник. На її запрошення почесним гостем був Семен Глузман, відомий лікар-психіатр, багатолітній політв’язень, учасник дисидентського й правозахисного руху.
Зустріч виявилася справжнім даром і дотиком поколінь. У тривалому діалозі з семінаристами Семен Глузман торкнувся багатьох тем:
– тотального контролю і духовного поневолення, яким був радянський режим;
– репресивної психіатрії та правової системи, в якій провідну роль грав партапарат і спецслужби;
– пошуку відповідей на буттєві питання, що не оминає жодний ув’язнений;
– віднайдення смислів і збереження почуття людської гідності в умовах, коли ця гідність усіляко заперечувалася;
– неочікувана незалежність і сучасні проблеми української державності.

Любов Крупник представила семінаристам історію радянського тоталітарного терору і формування репресивного права, в тіні яких і досі перебуває українське законодавство, також виховання радянської кримінальної субкультури, яку більшовики створили для легшого управління системою таборів.
Випускники семінарії, серед яких також священики, поставили гостям численні запитання, відповіді на які допомогли сформувати краще розуміння смислів минулого і сучасного у пенітенціарному служінні Церкви. Заняття теоретичного характеру чергуються з працею семінаристів в якості помічників капеланів в пенітенціарних установах. Так триватиме до завершення семестру.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ