В Моршині проводять реабілітацію бійців АТО

9-10 квітня 2016 р. в Світлиці УГКЦ м. Моршин вже вкотре відбувся психологічний захід, спрямований на реабілітацію та відновлення бійців та їхніх сімей “Коучінг емоційного відновлення для бійців та членів їх сімей” з психологом, психотерапевтом, коучем здоров’я, членом Психологічної кризової служби, членом Всесвітньої асоціації позитивної психотерапії та членом Української спілки психотерапевтів Ростиславою Пекарюк.

Такі заходи відбуваються в  Моршині з перших днів грудня 2013, тобто, з часів Майдану, а при церкві Покрови Пресвятої Богородиці з часу відкриття Світлиці з певною періодичністю. ЗУстірі призначені не тільки для військових та членів їхніх сімей, але і для волонтерів, які працюють з бійцями (психологів, лікарів, духівництва) і також потребують відновлення, релаксації та певної психологічної підтримки). Також тут проводяться  навчальні семінари, лекції  для тих, хто має дотичність до роботи з втратами, психотравмами та шоковими і стресовими ситуаціями.

У реабілітаційних заходах для бійців одними з найдієвіших методів є тілесна психотерапія, дихальні вправи та творчість, бо вони додають позитивного емоційного заряду і віри у власні сили та можливості. Робота з травмами і стресовими ситуаціями повинна доповнюватись працею з тілом і м’язами, адже в стресових ситуаціях наші м’язи завжди напружені. Заняття живописом мобілізує творчий потенціал, відкриває нові можливості, це, свого роду, їжа для душі, яка заспокоює, зцілює, піднімає самооцінку, допомагає самовиразитись, самостверджує.

Джерело: stryi.ugcc.org.ua