В Івано-Франківську розпочався п’ятий Всеукраїнський з’їзд військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви

У першому дні роботи з’їзду взяло участь біля сорока учасників – капеланів та військовослужбовців. Захід очолив Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. «Капеланська праця ніколи не була простою, – відзначив владика Михаїл. – Та візьмімо за приклад Пресвяту Богородицю, котра завжди довіряла Богу свій шлях і своє служіння. Закликаю і вас, капелани, у своєму служінні повністю довіритися Богові і не зважати на ті труднощі, які не раз виникають у вашій душпастирській праці».

о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України представив працю Департаменту за 2011 рік, виокремивши визначні події та накресливши план заходів на наступний рік. о. Любомир, подякував капеланам за їхню працю: «Ваша активна діяльність доводить нам, що праця Департаменту є ефективною. Дякуємо всім небайдужим, котрі зібралися тут з нами, щоб розвивати українське військове капеланство».

Капелани разом з представником Міністерства оборони України, Генерального Штабу, представниками частин та установ Міністерства оборони та МВС, дислокованих на Прикарпатті, обговорили особливості душпастирської праці серед військових. У свою чергу – п-к Білий Олег Михайлович, заступник начальника управління Західного територіального командування з виховної роботи ВВ МВС України, та п/п-к Кухарук Олександр Миколайович, заступник з виховної роботи в/ч А-1349 Повітряних Сил Збройних Сил України, поділились досвідом співпраці з капеланами. Полковник Руслан Коханчук, старший офіцер Відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, представив учасникам з’їзду моделі військового капеланства зарубіжних армій, визначивши переваги й недоліки кожної з них. На основі досвіду, набутого під час співпраці з українським військом та проаналізувавши моделі взаємодії капелана та військовослужбовця в інших державах, о. Любомир Яворський, запропонував проект моделі капеланського служіння УКГЦ у Збройних Силах України, після чого відбулося обговорення проекту.

Прес-секретар Департаменту Соломія Щур, представила роботу офіційного сайту kapelanstvo.org.ua. Олександр Мельник, референт Департаменту, розповів про організацію взаємодії військових капеланів з Департаментом у справах душпастирства силових структур України.

День завершився урочистим Богослужінням. Разом з владикою Михаїлом (Колтуном) Літургію співслужили капелани – учасники з’їзду.

Увечері капелани переглянули фільм про Третє Всеукраїнське військове паломництво – «Зарваниця-2011» та обговорили перспективи на майбутнє та формат організованих Департаментом прощ. На наступний день капелани разом з військовослужбовцями відвідають військові частини, де познайомляться з працею капеланів Івано-Франківського гарнізону.

Прес-служба Департаменту капеланства