В Івано-Франківській УВП №12 продовжуються навчання для пенітенціаріїв, які проводять в’язничні капелани

Завдяки сприянню керівництва УВП №12 в’язничні капелани о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький отримали можливість відновити душпастирську працю для працівників установи через включення до планів спеціальної підготовки персоналу факультативного предмету “Пенітенціарна етика”.

9 серпня 2021 року священники провели з персоналом чергову зустріч, яка була присвячена темі профілактики професійної деформації та емоційного вигорання пенітенціаріїв, подолання гніву й протистояння депресії.

В ході зустрічі були обговорені проблеми впливу середовища, в якому здійснюється службова діяльність працівників кримінально-виконавчої служби, специфічних особливостей умов праці, які накладають відбиток на особистість працівника та спричиняють негативні зміни в ній, такі як професійна деформація та емоційне вигоряння. 

Повернення соціально-розадаптованих людей до життя у суспільстві має велику цінність. Тому складна праця пенітенціарія позначається високою духовно-фізичною, інтелектуальною, морально-психологічною й соціально-педагогічною складовими. Збереження здоров’я працівників, плекання професійної етики, постійна суспільна комунікація, залучення найбільш плідних і життєздатних сил громадянського суспільства у різноманітних програмах  – головні пріоритети кадрової служби ДКВС. 

На завершення зустрічі душпастирі звернули увагу присутніх на роль молитви, важливості читання Слова Божого, адже всі книги дають знання, а Біблія змінює життя, та подарували працівникам установи Святе Письмо. 

Служіння капеланів для потреб персоналу пенітенціарних установ допомагає не лише в часі профілактичних та відновлювальних заходів, але й у повсякденній діяльності особового складу. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ