В Ірпені зустрілися родини полеглих Героїв міста

Традиційно, в останню суботу місяця в Ірпені, що на Київщині, відбулася зустріч родин полеглих воїнів міста. Захід був присвячений молитовній пам’яті Героїв, а також річниці звільнення Ірпеня від російської окупації 28 березня 2022 року.

Рік тому місто стримало російські війська на шляху до столиці та отримало статус “Ірпінь – місто-Герой”. Цьому передували важкі бої, внаслідок яких було зруйновано 70% міської інфраструктури. 28 березня мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив про звільнення міста від російських військ.

За даними станом на січень 2023 року відомо про тридцять дев’ять захисників-бійців територіальної оборони Ірпеня та військовослужбовців ЗСУ, які віддали життя під час оборони міста. Крім того, під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше двісті мирних мешканців. 

Поминальну панахиду в храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ очолив настоятель парафії о. Мирослав Латинник та військовий капелан УГКЦ о. Віталій Воєца. У своєму зверненні до присутніх отець Мирослав пригадав про важливість підтримки один одного, зокрема родин наших полеглих Героїв, спільної молитви та пам’яті.

“Ми повинні завжди пам’ятати вчинки наших воїнів-захисників та розповідати іншим про їхні подвиги, бо якби не вони, ми б не зупинили ворога. Сьогодні ми пишемо нову історію України. На жаль, ми пишемо її кров’ю, кров’ю наших Героїв. Ми ніколи їх не забудемо!”, – наголосив священник.

За повідомленням о. Віталія Воєци