В Ірпені представили фотовиставку «Сильні духом. Мами»

14 жовтня, у день свята Покрови Пресвятої Богородиці, фотопроєкт «Сильні духом. Мами» представили на парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Ірпеня.

Даний фотопроєкт організований Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ та присвячений матерям зі всієї України, які після загибелі синів на Донбасі знайшли сили жити далі, мають активну громадянську позицію та стали підтримкою й прикладом для інших. Дизайнерки одягу Ольга Бунеску та Лідія Лущик, візажистки Олена Тулапіна та Оксана Мороз і дизайнерка головних уборів Ірина Підліпска створили учасницям проєкту ексклюзивні образи, які закарбувала у чудових фото Мирослава Марциненко.

Настоятель храму отець Мирослав Латинник зазначив, що “оскільки ця фотовиставка користується великою увагою з моменту її створення, ми дуже довго чекали, щоб вона нарешті була представлена і в нашому храмі.”

На світлинах зображені дванадцять матерів з різних міст України, котрі втратили синів у війні на Сході, проте не зламалися, а стали підтримкою та прикладом для інших.

Автор ідеї проєкту — Наталія Дубчак, мати загиблого Олександра Єрощенка розповідає: “Ця фотовиставка створена в рамках проєкту духовно-психологічної опіки, підтримки та реабілітації родин загиблих військовослужбовців. ЇЇ ініціював та підтримав Департамент військового капеланства ПК УГКЦ. На цих портретах матері зображені у дизайнерському національному вбранні, над яким працювала ціла команда.”

Фотовиставку вже було представлено в багатьох містах України та її мали змогу подивитися кілька тисяч людей. Зараз вона у храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Ірпеня, де кожної останньої суботи місяця збираються родини полеглих Героїв для спільної молитви і спілкування.

На відкритті виставки був присутній відомий незрячий лірник Лайош Молнар, котрий своїм чудовим виконанням історичних та авторських музичних композицій надав цій події особливого характеру і змісту.

За повідомленням о. Віталія Воєци