В Інституті кримінально-виконавчої служби створено опорну кафедру душпастирської практики та пенітенціарної етики

10 листопада 2016 року в Інституті кримінально-виконавчої служби було проведено установче засідання опорної кафедри душпастирської практики та пенітенціарної етики (на громадських засадах).

У зустрічі брали участь представники Інституту та Церков, що входять до Душпастирської ради при центральному органі Міністерства юстиції для управління пенітенціарною системою України: доктор наук з державного управління, доцент, начальник науково-дослідного центру з питань діяльності органів та установ ДПтС України Надія Калашник, кандидат юридичних наук, начальник кафедри загальноправових дисциплін Ольга Сокальська; кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права, процесу та кримінології ачальник кафедри загальноправових дисциплін Максим Палій; кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри гуманітарної підготовки Любов Крупник, провідний інспектор сектору з організації науково-дослідної роботи Анастасія Вронська; доктор філософських наук, професор ієрей Олег Шепетяк; члени Душпастирської ради при пенітенціарній системі України  протоієрей Костянтин Пантелей, пастор Сергій Луцький, пастор В’ячеслав Когут. Задум про створення кафедри був зумовлений необхідністю міждисциплінарного дослідження пенітенціарної діяльності, яка є найбільш інтенсивним напруженням духовних, інтелектуальних, морально-психологічних ресурсів працівника цієї сфери служіння.

Зустріч мала на меті представлення науковців кафедри та планування заходів взаємодії. Учасники зустрічі зазначили, чого вони чекають від роботи кафедри, в чому полягає, на їх думку, зміст душпастирської опіки в сфері виконання покарань. Обговорювалися також питання міжконфесійного співробітництва, де консолідуючою ланкою виступатиме кафедра.
Було визначено перелік завдань кафедри, а саме:
  • аналітична праця у пенітенціарної діяльності в Україні і у світі;
  • формування пропозицій щодо найбільш ефективних методів реформування пенітенціарної системи України;
  • виховання релігійної толерантності;
  • організація факультативу з релігієзнавства;
  • робота з курсантами;
  • пошук неординарних рішень та методів навчання; формаційні та реабілітаційні заходи щодо персоналу ДКВС України;
  • науковий супровід душпастирської опіки засуджених.
Нагадаємо, що рішення про створення опорної кафедри душпастирської практики та пенітенціарної етики (на громадських засадах) стало результатом Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки» 13‒14 квітня 2016 року.

Науково-дослідний центр з питань діяльності
органів та установ пенітенціарної системи України