В інституті кримінально-виконавчої служби розпочалась міжнародна науково-практична конференція

13-14 квітня 2016 року проходить міжнародна науково-практична конференція «Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки». Конференція розпочала роботу в Інституті кримінально-виконавчої служби Національної академії внутрішніх справ.

Участь у конференції беруть науковці, душпастирі різних релігійних конфесій, представники міжнародних громадських організацій капеланського та тюремного служіння із Австрії, Польщі, Латвії, Англії та України, яким є близькою душпастирська опіка засуджених.

Науковий захід відкрив начальник Інституту кримінально-виконавчої служби, доктор юридичних наук Євген Бараш.Від імені ДПтС України учасників конференції привітав начальник управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими апарату Служби, полковник внутрішньої служби Ігор Андрушко та Голова Душпастирської ради при ДПтС України, керівник відділу соціального служіння «Маханаім» Всеукраїнського Союзу Церков Християн Віри Євангельської (П’ятидесятників) пастор Рустам Фатуллаєв.

Тільки в перший день роботи конференції участь в ній взяли понад 100 учасників, в тому числі й представники Душпастирської ради при ДПтС України, релігійні діячі, науковці та практики Державної пенітенціарної служби України.

Пленарне засідання було насиченим та цікавим, оскільки виступи вітчизняних науковців і практиків перепліталися з виступами іноземних гостей, які представляли на розсуд зібрання найкращі практики капеланського тюремного служіння та душпастирської опіки засуджених в Європейських країнах.

Від Душпастирської ради та священства взяли участь: отець Віктор (Яценко), отець Костянтин (Пантелей), пастор Ігор (Лук’янов), Васін М. С. та інші.

Науково-комунікативні заходи першого дня конференції складалися з пленарного засідання та роботи «круглого столу», під час якого обговорювалися рекомендації щодо подальшого розвитку душпастирства в Україні. Результати роботи науковців, практиків та душпастирів планується презентувати 14 квітня 2016 року в ДПтС України та підкомітеті по роботі з Державною пенітенціарною службою України Верховної Ради України.

Джерело: ДПС України