В Дрогобицькій семінарії відбувся семінар

У четвер, 15 квітня, у Дрогобицькій семінарії відбувся практичний семінар на тему: «Перспективи створення центру душпастирювання військовослужбовців у семінаріях». Зустріч розпочалася з того, що о. Любомир Яворський, заступник керівника Відділу Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, розповів про роботу Відділу у справах душ пастирства силових структур України, найближчі плани, роль та значення Центру душпастирської опіки військовослужбовців при семінаріях. “Такий Центр, – за словами о. Любомира – покликаний допомогти як місцевим капеланам у душпастирському служінні, так і розвитку капеланства загалом”.

Своїм досвідом праці із військовослужбовцями поділилися брати із Центру душпастирювання військовослужбовців Святого Георгія Побідоносця, який діє у Львівській духовній семінарії із 2006 року. У підготовленій презентації брати-семінаристи представили головні напрямки роботи Центру, його статут та поділились практичними напрацюваннями у роботі з військовослужбовцями.

Головний військовий капелан Самбірсько-Дрогобицької єпархії о. Іван Гнатів, який також брав участь у зустрічі, розказав про налагодження роботи з військовослужбовцями в межах єпархії. Він зауважив: «що є певна аналогія між семінарійним життям та життям військовослужбовців» та заохотив семінаристів до активної співпраці.

На завершення зустрічі о. Любомир Яворський зазначив, що Відділом приділяється особлива увага залученню потенційно нових капеланів з кола семінаристів та забезпеченню їх можливістю уже в студентські роки ознайомлюватися зі специфікою цієї праці.

Департамент інформації УГКЦ


Довідка: Подібний практичний семінар о.Любомир Яворський організовував разом з братами із Центру душпастирювання військовослужбовців Святого Георгія Побідоносця 30 березня 2009 року у Тернопільській та Івано-Франківських семінаріях. В яких, на даний час , починають вже працювати подібні центри.