Умови утримання в'язнів у Коломийській виправній колонії знову стали об'єктом уваги

В суботу 1 вересня 2012 року у Коломийській виправній колонії (№41) адміністрацією установи було проведено день відкритих дверей. Колонію, яка розташована у с. Товмачик, відвідали члени родин засуджених. Серед запрошених також були представники Територіального управління Державної пенітенціарної служби України в Івано-Франківській області, місцевих органів самоврядування, духовенства, засоби масової інформації.

Працівники колонії ознайомили гостей з умовами утримання в установі. Присутні мали можливість відвідати храм колонії, де вже багато років, з благословення правлячого Архієрея Миколая Сімкайла, єпископа Коломийсько-Чернівецького, служить капелан Пенітенціарного душпастирства УКГЦ отець Олексій Куйбіда. У храмі Христа Спасителя, що 1994 року був збудований руками в’язнів (перший в установах виконання покарань окремою спорудою), гості та в’язні взяли участь у молебні до Матері Божої. Засуджені беруть участь у богослужіннях, які відправляються кожної неділі та по великих святах, а також приступати до Святих Тайн Сповіді та Причастя. Є і такі, які тут охрещуються, бо на волі були далеко від Бога. Саме з ініціативи о. Олексія були започатковані подібні візити в установу з нагоди Дня матері. Прикладом толерантного ставлення та християнської співпраці є служіння представників й інших церков та деномінацій у цій колонії.

Далі гості відвідали їдальню установи, ознайомилися з меню та спробували смачний обід. Адміністрацією було надано можливість побачити медичну частину, банно-пральний комбінат, психологічний центр, вечірню школу, професійно – технічне училище, а також виставку продукції, що виготовляють на підприємстві колонії. На завершення вокально-інструментальний ансамбль засуджених подарував присутнім концертний виступ.

Гості висловили щирі слова вдячності керівництву управління та колонії за їхню наполегливу працю у забезпеченні людяних умов утримання засуджених та за організований захід.

Використані світлини ДПтС України

http://prison-pastoral.blogspot.com/2012/09/1-2012-41.html