У Києві відбулася лекція з з кримінології та пенітенціаристики для семінаристів-випускників

27 листопада 2017 року в рамках практики випускників Київської Трьохсвятительської семінарії  з пенітенціарного душпастирство відбулася зустріч із  відомим кримінологом Максимом Палієм, завідувачем кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидатом юридичних наук, та Надією Калашник, Надією Калашник, науковою дослідницею діяльності кримінально-виконавчої служби. 
Пан Максим провів для семінаристів лекцію “Християнство і право”. Окрім загального знайомства з предметом семінаристи почули мотивацію з уст фахівця : “Ув’язнений апріорі є засудженим, не треба його ще раз судити, добивати. Краще сказати 10 разів про благодать, ніж 1 раз осудити”; “Там, за ґратами, кращі люди, гірші – ті злочинці, які на свободі, які схитрували чи відкупились”; “Звичайно є страх, коли йдеш служити в’язням. Щоб його подолати, треба подумки померти. Прийняти, що мене можуть побити, мене можуть підставити, висміяти.. Ну і нехай!”; “Навіть сама присутність капелана у в’язничній субкультурі вже є профілактикою злочинності”.
Студенти вищої семінарії роздумували протягом зустрічі про те, що спільне та відмінне у праві та моралі. Дискурс торкнувся й питань гріха, правопорушення й злочину, присяги (клятви) та застосування християнами зброї. Особливо цікавими стали теми смертної кари, біблійних основ взаємодії з органами державної влади, християнство у протидії злочинності, християнсько-правових основ захисту від зловживання державною владою, правил одержання правової допомоги.
У другій половині дня семінаристи зустрілися з доктором Надією Калашник, видатною науковою дослідницею діяльності кримінально-виконавчої служби, що викладала для них про суть пенітенціарної ідеї, про різновиди пенітенціарних установ та роль духовенства в поверненні до суспільного життя колишніх в’язнів. На прикладі пенітенціарних систем європейських країн вона разом із слухачами пройшла екскурс історії формування сучасних підходів до виправлення злочинця.
Інтелектуальна підготовка поруч з молитвою і практичним служінням допомагають  у формації майбутніх священиків.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ