"Українським Збройним силам потрібні військові капелани", – Центр Разумкова

Українським Збройним силам потрібні капелани (військові священики) – про це зазначають 56% (проти 52% у 2010 році) респондентів. Як передає кореспондент УНІАН, такі дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, було презентовано сьогодні у Києві під час круглого столу на тему “Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин”. Найбільшою є підтримка серед жителів заходу (73%), найменшою – серед жителів центру (42%). Серед віруючих підтримка цього питання становить 61%, а серед невіруючих – 21%. Опитування було проведено 28 лютого – 6 березня 2013 року. У ньому взяли участь 2010 респондентів у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки – 2,3%, повідомляє УНІАН.

За інформацією Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, дослідження Центру Разумкова доповнює загальну картину потреби душпастирства військових. Так, у 2012 році Науково-дослідним центром гуманітарних проблем Збройних сил України було проведено моніторингове соціологічне дослідження, що вивчало стан задоволення релігійних потреб віруючих військовослужбовців військової служби за контрактом у ЗСУ. Результати дослідження були презентовані на засіданні Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

За висновками моніторингу, що був проведений на замовлення Департаменту соціальної та гуманітарної політики МінОборони, близько 20% військовослужбовців військової служби за контрактом заявили, що вони особисто потребують капелана (військового священика). Водночас дослідження засвідчило, що 45% респондентів в тій чи іншій мірі позитивно ставляться до запровадження інституту капеланів в Збройних Силах України. Позитивне ставлення до запровадження відповідного інституту, в основному, обґрунтовується тим, що це необхідно для задоволення релігійних потреб віруючих, які служать у війську, а присутність капеланів справлятиме на них позитивний морально-психологічний вплив.

З нагоди проведеного дослідження свою думку висловив о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту: “Статистика, наведена Центром Разумкова ще раз підтверджує потребу військовослужбовця у душпастирській опіці, яку б йому надавав священик відповідної конфесії. Доповнюючи минулорічний моніторинг Міністерства оборони щодо стану задоволення релігійних потреб віруючих військовослужбовців, статистика Центру Разумкова висвітлює думку суспільства: а це батьки і матері, родини та близькі тих, хто несе свою службу у Збройних силах України, – підкреслив о. Любомир. – Виходячи з запитів суспільства, держава в особі Міністерства оборони мала б позитивно відреагувати на потребу військового душпастирства. Першим її кроком мало б бути запровадження Інституту військового капеланства в Україні, адже така практика поширена у світі”.

Графіки – Науково-дослідний центр гуманітарних проблем Збройних сил України

Прес-служба Департаменту капеланства