Українські капелани взяли участь у 56-й конференції військових капеланів у Німеччині

17-21 жовтня 2011 року в Берліні відбулася 56-а конференція католицьких військових капеланів, що проходила під гаслом «Робімо зміни! Церква серед військовослужбовців: з перспективою в майбутнє». Захід очолив військовий єпископ д-р. Франц-Йозеф Овербек.

У щорічній конференції взяли участь військовий єпископ владика Михаїл Колтун, керівник Департаменту Патріаршої Курії Української греко-католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, та його заступник – військовий капелан о. Любомир Яворський. Українські капелани разом з німецькими душпастирями відслужили урочисту Божественну літургію в Базиліці Вервиці, приурочену до початку конференції.

Захід відкрив генеральний військовий вікарій монсеньйор Вальтер Вакергут, зробивши короткий огляд актуального стану Церкви, у Збройних Силах та ситуації в суспільстві.

За словами монсеньйора, тема структурної реформи у Збройних силах Німеччини, не повинна стати об’єктом спекуляцій, але найближчим часом капелани мають внести деякі поправки у здійсненні душпастирської діяльності, постійно перебуваючи в екуменічній співпраці. Монсеньйор наголосив на важливій ролі мирян, які служили б у спеціально створених парафіяльних радах при військових парафіях.

У вівторок 18 жовтня учасниками конференції була заслухана доповідь президента центрального комітету католиків Німеччини Алуа Глюка «Церква у кризі: процес діалогу як перспективна можливість», після чого відбулась дискусія на тему доповіді. Після обіду капелани та пасторальні референти взяли участь у роботі круглих столів.

Наступного дня капелани заслухали доповідь очільника конференції д-ра Франца-Йозефа Овербека «До майбутнього військового капеланства». Наприкінці дня була відслужена Вечірня у візантійському обряді, яку очолив владика Михаїл Колтун. Вечірню збагатили своїм співом студенти Східної колегії м Айхштедт, після чого відбулась зустріч військових деканів.

Владика Михаїл Колтун подякував військовим капеланам Німеччини за їхнє служіння, а також зацікавленістю німецьких капеланів розвитком військового душпастирства в Україні.

56-а конференція у Берліні завершилась подячною Літургією та благословенням на щасливе повернення учасників конференції додому.

За матеріалами http://www.kmba.militaerseelsorge.bundeswehr.de