Українська Молодь – Христові відвідала з вертепом Держівську та Миколаївську виправні колонії

10 січня Новороздільська «Українська Молодь – Христові» на чолі із своїм духівником та головою комісії у справах душпастирства силових структур Стрийської єпархії, о. Ростиславом Височаном, відвідали з вертепом Держівську та Миколаївську виправні колонії.

У Держівській в’язниці № 110 молодь зустрів парох с. Держів, який є водночас капеланом цієї колонії. Він розповів молодим людям про особливості душ пастирства серед ув’язнених та трішки про життя тих, хто є позбавлений волі. Перед початком вертепу молодь мала нагоду помолитися у в’язничній каплиці. Після вертепу до в’язнів звернувся о. Ростислав, наголосивши, що Христос народжується, щоб бути ближче до нас, що «ми прийшли до вас голосити новонародженого Христа, який дає сьогодні хоче показати нам свою любов даруючи тепло, радість і мир новонародженого дитятка». Також зі своїм словом звернувся духівник в’язнів. В подарунок ув’язнені отримали духовну літературу, та Біблію на українській та російській мовах. В подяку молодь отримала щасливі обличчя та оплески.

Наступним пунктом у цій місійній подорожі молоді стала Миколаївська виправна колонія №50. Тут також молодих людей радо зустрів духівник в’язниці о. Руслан Цар. Вертеп був дуже цікавий для в’язнів, адже супроводжувався різними емоціями серед них. На кінець до ув’язнених звернувся, головний капелан силових структур у Стрийській єпархії, наголосивши, що «лише Христос дає справжню волю та свободу, і вона може бути правдиво реалізована лише з Ним. Ми стаємо справді вільними тоді, коли є відьні від зла, вільні від гріха». Бібліотека цієї колонії теж поповнилася Біблією на українській та російських мовах і духовною літературою.

Для організації «Українська Молодь – Христові» ця місійна подорож стала важливим історичним моментом, водночас сповненням заповіді милосердного діла для тіла: відвідати тих, що є у в’язниці, особливо у цей величний Різдвяний час.

Володимир Радько

Новороздільська ГО «Українська молодь – Христові»