Українська делегація військовослужбовців вирушила на 60-те Міжнародне військове паломництво

У неділю, 13 травня 2018 року, українські військовослужбовці та капелани вирушили на 60 Міжнародне військове паломництво до французького містечка Лурд. Цьогорічна делегація військових паломників з України є найчисленнішою за всі роки і сягає 200 осіб. Очолює українську делегацію владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ. 

Розпочали паломництво Божественною Літургією в Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла, що в м. Львів. А вже після спільної молитви та благословення владики Михаїла, паломники вирушили в дорогу.

У цьогорічному військовому паломництві до Лурда беруть участь  військовослужбовці Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України, офіцери, курсанти, військові запасу, військові лікарі та учасники АТО, а зокрема й поранені військовослужбовці. Цього року вперше на Міжнародному військовому паломництві Україну презентуватиме  військовий оркестр Національної академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного. Кошти на транспорт і побут учасників оркестру пожертвувала пані Віра Беньо.

Тема ювілейного Міжнародного військового паломництва – «Pacem in Тerris» (Мир на Землі). Військовослужбовці з різних країн світу  прибудуть до Марійної святині в Лурді аби духовно відновитися та спільно помолитися до Пресвятої Богородиці за порозуміння, мир і спокій в усьому світі.

У програмі паломництва передбачено духовно-молитовні та офіційні заходи, серед яких спільні богослужіння, благословення хворих, відвідини купелі в Санктуарії Богородиці та велика процесія зі свічками, в якій беруть участь тисячі військовослужбовців.

Дорогою до Лурда паломників чекають екскурсії християнськими святинями та історичними пам’ятками Польщі, Німеччини, Бельгії і Франції. Вже традиційно на зворотньому шляху військові побувають у Ватикані та Римі, а також відвідають Венецію та Будапешт.

Поїздку українських військовослужбовців організував Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ спільно з Патріаршим паломницьким центром, за сприяння Міністерства оборони України та матеріальної підтримки Лицарів Колумба.

fb_img_1526214499657

fb_img_1526214488753

Довідка:

Військові паломництва до Санктуарію в Лурді відбуваються від 1946 року. А Міжнародне військове паломництво до Лурда було вперше організоване в 1958 році з метою примирення країн після Другої світової війни. З тих пір щорічно в травні Лурд стає місцем молитви і зцілення військовослужбовців, які представляють понад 35 країн світу.

Цьогорічне паломництво  для української делегації буде вже двадцять другим і найбільш чисельним. Представники нашої держави є постійними учасниками військового паломництва до чудотворного місця в Лурді від 1996 року.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ