Учасники спецкурсу місійного служіння дізналися про специфіку морського і військового капеланства

Учасники спецкурсу місійного служіння ПМВ УГКЦ, що відбувся у Дрогобицькій духовній семінарії, дізналися про специфіку морського і військового капеланства.

Так, військовий капелан Самбірсько-Дрогобицької єпархії о. Тарас Коцюба розповів семінаристам про своє душпастирство на Південному Сході України, де сьогодні тривають військові дії. “Там триває справжня війна, там гинуть люди. І присутність священика – це є великий дар для них”, – зазначив о. Тарас.

У зоні військового конфлікту о. Тарас Коцюба служить Святу Літургію, сповідає охочих військовослужбовців та провадить з ними духовні розмови у вільний від служби час.

Священик відзначив, що військовослужбовці в зоні АТО є представниками різних конфесій. Отець Тарас наголосив, що військовий капелан повинен бути людиною емоційно врівноваженою, релігійно толерантною і, бажано, з військовим досвідом. За словами о. Тараса, зазвичай священик завжди перебуває поряд з військовими і пересувається разом з ними.

“Капелан має бути перш за все батьком, який зможе похвалити і посварити, переживати, але не виказувати цього”, – сказав військовий священик.

Голова Морського Апостоляту о. Олександр Cмеречинський розповів учасникам спецкурсу про особливості душпастирювання морського капелана. Він зазначив, що незважаючи на відсутність власного флоту, українці є четвертою морською нацією у світі і першою морською нацією в Європі. Загалом – близько 115 тисяч моряків.

Отець Олександр зазначив, що наразі в Одесі сформована група волонтерів, що надають посильну допомогу всім морякам, які її потребують, незалежно від конфесії.

“Це частково і соціальне служіння. Наша мета – допомогти моряками. До Одеси заходять кораблі. І всі від цих моряків щось хочуть. А ми до них приходимо запитуємо: чи щось вам треба? Ми готові допомогти”, – сказав голова Морського Апостоляту.

Отець Олександр Cмеречинський також відзначив, що Морський Апостолят важко переживає окупацію Криму. “Протягом останнього року було зроблено дуже багато, щоб налагодити співпрацю з моряками у Керчі і Ялті. Тепер це все зупинилося”, – поінформував священик.

Інфо-центр ПМВ, Департамент інформації УГКЦ