Учасники четвертої місії канадських лікарів прооперували 40 та проконсультували понад 100 українських військовослужбовців та учасників Євромайдану

За час роботи в Україні 22 медики-волонтери з четвертої місії канадських лікарів проконсультували більше 100 поранених військовослужбовців Збройних Сил України та учасників Майдану і провели 40 операцій спільно з українськими військовими хірургами – на обличчі, верхніх кінцівках, з усунення посттравматичних черепно-лицевих деформацій, дефектів м’яких тканин та рубців.

– Це були досить складні операції. Деякі з них ми проводили спільно з українськими колегами, і наша співпраця стала вагомим внеском в загальний успіх місії, – розповів керівник програми черепних травм Наукового центру здоров’я у Саннібрук та професор пластичної хірургії Університету Торонто Олег Антонишин під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. – Для нас велика честь допомагати військовослужбовцям, пораненим у цій війні. Загалом ми оглянули близько сотні  пацієнтів. Деякі з них консультувалися у нас вперше, деяких ми вже лікували раніше.

Місію організувала Канадсько-Українська Фундація під патронатом Конгресу Українців Канади та у співпраці з Міністерством оборони України. Кошти на реалізацію проекту – 1,2 мільйона канадських доларів – надав Департамент зовнішніх зв’язків, торгівлі та розвитку Уряду Канади.

Операції та консультації проводилися у Національному військово-медичному клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь” у Києві.

– Всі операції пройшли успішно, післяопераційних ускладнень у пацієнтів немає, – повідомив полковник медичної служби Ігор Федірко, начальник клініки щелепно-лицевої хірургії та стоматології НВМКЦ “ГВКГ”. Він додав, що частина з них уже виписані із клініки та продовжують лікування амбулаторно, за місцем проживання, або у госпіталях.

Олег Антонишин зазначив, що канадські лікарі четвертої місії привезли із собою усе необхідне обладнання та засоби, яке залишили для українських хірургів. Загальна вартість обладнання становить близько 700 тисяч канадських доларів.

Президент Канадсько-Української Фундації Віктор Гетьманчук подякував усім учасникам проекту, а також Президенту України за нагородження трьох учасників місії відзнаками Українського Уряду.

– Це визнання і подяка не лише трьом нашим колегам, які присвятили цій справі величезні зусилля і час, але й усій нашій команді та тисячам канадських волонтерів, які протягом останніх двох років допомагають своїм співвітчизникам в Україні, – зазначив він.

Президент Канадсько-Української Фундації додав, що «діаспора готова співпрацювати не лише у медичній сфері. Є чимало цінних знань і досвіду, якими українці Канади та України могли б обмінюватися між собою».

Директор гуманітарних ініціатив Канадсько-Української Фундації Христина Волер повідомила, що наступна, п’ята місія канадських хірургів планується восени 2016 року.

Довідково. Місії канадських лікарів в Україні відбуваються з 2014 року. Кошти для організації двох місій власними зусиллями зібрала українська діаспора, третю і четверту фінансував Канадський Уряд. За час трьох попередніх місій проведено більше 180 операційних втручань для понад 90 пацієнтів. Крім того, медики спільно з волонтерами ГО «Захист Патріотів» брали участь у тренінгах із медичної підготовки для українських військовослужбовців.

Джерело: МОУ