Учасники АТО з родинами відвідали визначні місця древнього Львова

18-19 липня 2015 року, військові капелани: о. Юрій Цюпка та бр. Юрій Балух разом із шістьма учасниками АТО та їхніми родинами, які цими днями проходять духовну реабілітацію у культурній столиці Україні відвідали визначні місця древнього Львова.

У суботу, 18 липня, військовослужбовці разом із своїми родинами у товаристві капеланів відвідали Музей народної архітектури та побуту (м. Львів, вул. Чернеча гора, 1). На території музею, військові ознайомились із пам’ятками дерев’яної архітектури, предметами побуту і зразками народного мистецтва Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Волині, Поділля, Полісся, Буковини, Покуття, Закарпаття і Львівщини. Військові душпастирі разом із захисниками Батьківщини молились за мир в Україні та військо у храмі Премудрості Божої монахів Студітського уставу (м. Львів, вул. Чернеча гора, 1). Опісля учасники духовної реабілітації завітали в гості до Провінційного дому Сестер Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (Редемтористки), де їх гостинно прийняли сестри, пригостивши учасників кавою, чаєм, домашньою випічкою, морозивом, фруктами та солодощами. Для гостей с. Христина розповіла історію монастиря та провела екскурсію стінами монашої обителі. У монастирському храмі Воскресіння Христового капелани разом із військовими та їхніми родинами молились за мир та спокій в Україні, військових, усіх поранених, полонених та кожну українську сім’ю. Також цього дня учасники духовної реабілітації відвідали Високий замок, галереї та підземелля Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11).

Недільний день розпочався із спільної Божественної Літургії у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. По завершенні недільної молитви капелани провели для учасників АТО та їхніх родин екскурсію старовинними храмами та вуличками древнього Львова. Протягом екскурсії захисники Батьківщини відвідали: міську ратушу, храм Преображення Господнього (УГКЦ), храм Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор), Вірменський катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці, вежу Корнякта, храм Успіння Пресвятої Богородиці (УАПЦ), Катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці (РКЦ), Каплицю Боїмів, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької, вернісаж.

Проведення духовної реабілітації стало можливим завдяки фінансовій підтримці Союзу Українок Америки.

Довідка. 17 липня 2015 року до м. Львова завітали шестеро учасників АТО разом із сім’ями на духовний відпочинок із Енергодара, Кривого Рогу, Бердянська та Запоріжжя. Духовна реабілітація учасників АТО разом з родинами відбувається в рамках співпраці Центру Військового Капеланства ЛА УГКЦ та волонтерами східніх терен України, і вже стала доброю традицією. Раніше у товаристві капеланів духовно відновлювалися військовослужбовці із Енергодара, Запоріжжя, Житомирщини та Львова.

Капеланство.info