У Зарваниці відбувся тренінг для майбутніх військових капеланів

20 вересня у Марійському духовному центрі Зарваниці (Тернопільська обл.) відбувся тренінг “Воїни Божої чоти” для семінаристів УГКЦ, задіяних у сфері душпастирювання серед військовослужбовців. Учасниками заходу стали студенти Львівської, Київської, Івано-Франківської, Дрогобицької та Тернопільської духовних семінарій.

Зустріч розпочалася спільною Божественною Літургією в Соборі Зарваницької Божої Матері, яку очолив о. Андрій Зелінський, ТІ, заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Після молитви військові капелани провели для семінаристів ряд лекцій. Отець Іван Ісайович поділився з учасниками тренінгу власним досвідом душпастирського служіння у війську. Голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ о. Степан Сус розповів про історію виникнення капеланського служіння в УГКЦ та його подальший розвиток. “Від родини власної до родини військової” – тема лекції о. Тараса Коцюби, в якій священик ділився з семінаристами особистими переживаннями зі свого капеланського досвіду. Отець Ростислав Височан, керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ, розказав про військове душпастирство в Учительському Уряді Церкви.

Значимою подією стало зачитання наказу ректора Тернопільської Вищої Духовної Семінарії імені патріарха Йосипа Сліпого о. Івана Римара про створення в семінарії Центру душпастирювання силових структур імені св. Лонгіна Сотника.

Наприкінці заходу о. Андрій Зелінський, ТІ, прочитав лекцію “На захисті духу. Ціннісні засади капеланського служіння в українському війську”.

Окрім слухання лекцій досвідчених капеланів під час тренінгу семінаристи мали змогу поспілкуватися в невимушеній атмосфері та обмінятись власним досвідом служіння.

Тренінг “Воїни Божої чоти” для студентів духовних семінарій організував Департамент військового капеланства ПК УГКЦ.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ