У Зарваниці відбулося ХІІ Всеукраїнське військове паломництво (онлайн)

«Ті, що на Господа надіються, відновлюють сили…» (Ісая 40, 31).

19-20 вересня відбулося ХІІ Всеукраїнське військове паломництво (онлайн) до Зарваниці під назвою «Паломництво сильних духом», організоване Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ для військовослужбовців і членів їхніх родин. Гаслом цьогорічної прощі стали слова зі Святого Письма: «Ті, що на Господа надіються, відновлюють сили…» (Ісая 40, 31).

У цей день до Марійського духовного центру прибули  військовослужбовці та члени їхніх родин, добровольці, ветерани АТО/ООС, родини загиблих воїнів, військові капелани, а тисячі інших людей долучилися до паломництва  через онлайн трансляцію “Живого ТБ”.

У суботу, 19 вересня, програма заходу розпочалася подячним молебнем на площі біля парафіяльного храму Зарваниці та урочистою ходою до скульптури Богородиці. Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ, благословив три свічі – символи віри, надії та любові – світла, що здатне розсіяти будь-яку темряву. Світлоносцями протягом програми паломництва були ветеран, мати полеглого воїна та дитина військовослужбовця.

В рамках прощі традиційно відбулася Хресна Дорога за участі військовослужбовців, ветеранів, членів їхніх родин та членів родин загиблих захисників України, які несли хрест до кожної зі стацій.

Під час вечірньої молитовної програми прочани молилися панахиду за полеглих воїнів, яку очолив владика Михаїл (Колтун) у співслужінні з військовими капеланами. Опісля відбулася поминальна хода зі свічками. По завершенні церемонії покладання свічок всі присутні об’єднались у спільній молитві за невідомого солдата.

Завершився перший день паломництва чуваннями та духовно-мистецькою програмою за участю Всеволода Стеблюка з авторськими піснями з війни.

У неділю, 20 вересня, військові прочани взяли участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Михаїл. «Ті, що на Господа надіються, відновлюють сили… Надія на Господа – це жива сила Божа. Бог вибрав нас, зранених болями, різними досвідами, пережиттями, щоб показати на нас Свою силу, Свою любов, яку Він відкриває тим, що довіряються Йому», – наголосив владика Михаїл під час проповіді на недільній Літургії.

На завершення прощі єпископ поблагословив присутніх та подякував усім учасникам та організаторам ХІІ Всеукраїнського військового паломництва (онлайн).

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ