У Зарваниці розпочалося ювілейне Всеукраїнське військове паломництво

«Дякую Богу, якому служу!» (2 Тим.1,3)

Сьогодні, 22 вересня 2018р. Б., розпочалося Х Всеукраїнське паломництво військовослужбовців і членів їхніх родин до Зарваниці, іменоване Паломництвом вдячності. Темою ювілейної прощі стали слова ап. Павла до Тимотея: «Дякую Богу, якому служу!». Цього року до Марійського духовного центру з′їхалися військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, члени їхніх родин, військові капелани, члени родин загиблих воїнів, представники влади та інші миряни. Число паломників налічує понад три тисячі осіб.

Світлини.

Учасники паломництва розпочали програму заходу подячним молебнем перед Зарваницькою іконою Божої Матері та урочистою ходою до скульптури Богородиці. Владика Михаїл (Колтун), військовий єпископ, керівник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ, благословив землю (у військовому шоломі, декорованому терновим вінком з калиною) – символ людської долі та історії нашого народу, воду – символ Божої бдагодаті та людських зусиль, та пшеницю – символ щедрих плодів Божої діяльності в людському серці та людській історії.

«Сьогодні ми дякуємо Богові за Його дари, а це – дар життя, дар родини, дар покликання, дар братерства та дар віри, – розповідає владика Михаїл. – Господь обдаровує нас цими дарами, щоб ми, реалізовуючи свої таланти, вірно служили Йому та один одному!»

Також до паломників звернувся владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії, який радо привітав усіх учасників на святій зарваницькій землі.

Владика Петро (Лоза), єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, наголосив на важливості спільної молитви для плекання Божих дарів у нашому житті.

Паломники мали змогу відновити хресні обіти в купелі святої Анни, а в Соборі Зарваницької Божої Матері відбувся обряд відновлення подружніх обітів.

Нагадуємо, що Х Всеукраїнське паломництво до Зарваниці триватиме 2 дні. Під час вечірньої молитовної програми відбудеться заупокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками України, поминальна хода зі свічками і панахида. Завершиться сьогоднішній день чуваннями та духовно-мистецькою програмою.

2

Прес-центр Департаменту військового капеланства УГКЦ