У Зарваниці розпочалось VII всеукраїнське військове паломництво

19 вересня урочисто розпочалося VII Всеукраїнське військове паломництво до чудотворного місця явлення Божої Матері у с. Зарваниця. Цьогорічна проща проводиться під гаслом «ТІЛЬКИ ЛЮБОВ ЗДАТНА НА ПЕРЕМОГУ».

Із самого ранку колони автобусів із Києва, Львова, Черкас, Хмельницького, Дрогобича, Великих Мостів, Івано-Франківська, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Маріуполя, Стрия, Бережан та Тернополя прибули до с. Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області.

Більше двох тисяч військовослужбовців та працівників Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України, Міністерства надзвичайних ситуацій України та Державної пенітенціарної служби України прибули на Тернопільщину, щоб у спільній молитві звернутися до Бога.

Вже другий рік поспіль у Марійському духовному центрі молилися військовослужбовці-учасники антитерористичної операції на Сході України. Війна на сході змінила життя багатьох цивільних та військових. На жаль, багато з них так і не повернулись із виконання бойових завдань.

Захід розпочався з молебну перед Зарваницькою іконою Божої матері. “Ми вирушаємо сьогодні у нашу дорогу з молитвою до Пресвятої Богородиці, чудесно явленої тут у Зарваниці. Цілою нашою спільнотою прочан звертаємось до неї з проханням зміцнити нашу віру, очистити нашу надію, розпалити нашу любов.”,- наголосив у своїй промові владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України.

У відкритті паломництва взяв участь Тернопільсько-Зборівський Архиєпископ Василій (Семенюк) та Владика Богдан (Манишин).

Далі колона паломників у погонах вирушила на площу перед Собором до скульптури Матері Божої, де і відбулася церемонія відкриття паломництва. Всі присутні із щирою молитвою звернулись до Матері Божої. Бійці разом із Владикою просили в Богородиці покрову та допомоги у захисті української держави.

Цьогорічні молитви були по особливому щирими та душевними. Таких слів не можна знайти у стандартних молитовниках чи церковних книгах. Більшість з них народилися в душах захисників після повернення з фронту: “Вірні військовій присязі та своєму священному обов’язку, щільними лавами, завзятим духом, єдиним палаючим любов’ю до рідної землі серцем, ми готові незламно стояти, щоб на нашій землі припинилося кровопролиття та страждання і запанував мир. Благаємо тебе, очисти нашу надію, зроби її такою світлою та яскравою, щоб навіть у найтемніших сутінках найважчих життєвих обставин ми не зійшли з дороги, не зупинились, але відважно продовжували прямувати до світлого ранку остаточної перемоги добра над злом”.

Незважаючи на труднощі учасники паломництва вірять у перемогу української армії, але разом з тим просять допомоги у Богородиці : “Пресвята Богородице, запевнення нашої перемоги, захисти нас Твоїм покровом, дай нам сили у боротьбі, мужності й відваги, як належить добрим воїнам, даруй нашим командирам військову мудрість, нашим побратимам – щиру відвагу й хоробрість, а усьому нашому війську – славну перемогу. Допоможи нам завжди залишатися вірними заповіді Христовій”, – йдеться у молитві.

Військових у прагненні до перемоги та готовності до захисту своєї вітчизни всіляко підтримують цивільні та духовенство:

“Коли ми, попри всілякі труднощі військової служби, попри матеріальні негаразди, попри внутрішнє сум’яття та непевність, продовжуємо стояти на захисті власного народу – наших батьків і дітей, наших рідних та близьких, нашої землі – ми любимо по-справжньому”,- наголосив владика Михаїл. Після цих слів військовий єпископ урочисто відкрив 7-ме військове паломництво.

Паломницька програма продовжилась відновленням хресних обітів у купелі Святої Анни. Усі бажаючи, традиційно промовляючи молитву до Бога, тричі занурювались у освячену воду.

По завершенні учасники паломництва пройшли Хресною ходою. Військові почергово несли хрест від стації до стації, а капелани провадили дорогу душпастирською наукою.

Увечері розпочалася заупокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками Вітчизни, яку очолив Архиєпископ Тернпільсько-Зборівський Василій (Семенюк). Військові паломники молились за упокій душ воїнів, полеглих за українську державу та за кращу долю українського народу. Вони просили, щоб Господь Бог простив загиблим усяке прогрішення, дарував їм вічний упокій і запровадив їх, де всі праведні спочивають.

Паломники на чолі з єпископом Михаїлом в пам’ять про загиблих пройшли скорботною ходою зі свічками. Під час поминальної ходи капелани зачитали список загиблих військовослужбовців у зоні АТО. По завершенні церемонії покладання квітів всі присутні об’єднались у спільній молитві за невідомого солдата.

Перший день паломництва завершився духовно – мистецькою програмою за участю ансамблю пісні і танцю Збройних сил України та вокально-інструментального ансамблю “Українські барви”.

Підполковник Вадим Голуб, фото автора