У Зарваниці пройшла нарада по підготовці 2-го Всеукраїнського військового паломництва

У Марійському духовному центрі Зарваниця (с.Зарваниця Тернопільської області) відбулася нарада з питань організації 2-го Всеукраїнського військового паломництва, яке відбуватиметься 18-19 вересня 2010року під гаслом «Бог і Україна».

До Зарваниці прибудуть близько тисячі військових та декілька тисяч прочан. У цьому році захід набуде міжнародного статусу. Окрім військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил, державної прикордонної служби України, МНС та міліціонерів до прощі долучаться представники військових ординаріатів Польщі та Німеччини.
Організаторів на цю подію надихнули успіхи та позитивні результати першого паломництва.
«В лютому 2010 року в Мадриді на світовому з’їзді головних військових капеланів фільм про перше всеукраїнське військове паломництво вразив усіх присутніх.» – розповів заступник керівника департаменту УГКЦ і справах душпастирства силових структур України отець Любомир Яворський. Також о. Любомир відзначив що військові капелани інших країн найбільше дивувалися духовному значенню цього заходу та великій кількості українських військових які йшли до сповіді. Їх також вразило, що українські вояки мають велику потребу у спілкуванні із священиками, чого західним духівникам дуже бракує.
Захід розпочнеться із Молебня до Пресвятої Богородиці, панахидою за загиблими військовослужбовцями та покладанням вінка до пам’ятника «Загиблим за Волю України». Після урочистої ходи до скульптури Матері Божої на площі перед Собором відбудеться церемонія посвячення хоругв.
Після обіду для прочан, біля джерела, де об’явилась Пресвята Богородиця та парафіяльного храму гратимуть оркестри внутрішніх військ та Збройних Сил України.
Надалі учасники разом із священиками крокуватимуть Хресною дорогою. Після вечері запланована Божественна Літургія та похід зі свічками. По завершенні всіх чекає концертна програма та нічні чування при світлі гуцульської ватри.
Наступного дня (19 вересня 2010р) відбудеться урочиста літургія та закриття паломництва.
Фото Вадима Голуба
Повідомив підполковник Вадим Голуб,
начальник групи зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації