У Запоріжжі відбувся семінар на тему «Соціальний вимір пенітенціарного служіння»

2–3 квітня 2014 року у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки імені О. Горького відбувся семінар на тему «Соціальний вимір пенітенціарного служіння». Захід став можливим завдяки співпраці Пенітенціарного душпастирства УГКЦ з керівництвом наукової бібліотеки, Запорізькою філією Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», Управлінням Державної пенітенціарної служби України у Запорізькій області.

Участь в семінарі взяли три групи студентів (45 майбутніх правознавців) Інституту права ім. Володимира Сташиса Класичного приватного університету, фахівець соціально-виховної та психологічної праці ДПтС Запорізького слідчого ізолятора, 3 священиків і 4 волонтерів в’язничного душпастирства, 2 представники громадської організації опіки ВІЛ-інфікованими. Учасники ознайомилися із основними засадами функціювання пенітенціарної системи України, умовами забезпечення релігійної опіки та соціальних програм, які сприяють реінтеграції правопорушників до соціуму.

Програма семінару мала наступні теми для обговорення:

• Соціум і проблема кримінального правосуддя

• Як беруть участь у пенітенціарному служінні ДПтС, громадські і релігійні організації

• Категорії пенітенціарних установ та характеристика груп, що потребують опіки

• Обставини попереднього ув’язнення

• Від вироку до звільнення

• Післяпенітенціарна опіка

Під час семінару відбулася презентація наукової літератури на тему кримінального правосуддя, соціальної та психологічної праці у пенітенціарній сфері, реабілітації колишніх засуджених. Проблематику медико-соціального супроводу ВІЛ-інфікованих засуджених до і після звільнення представив Артур Кучик, відповідальний за координацію волонтерської допомоги у пенітенціарних закладах. Можливостями волонтерської допомоги зацікавили студентів-учасників семінару.

Досвідчений душпастир о. Андрій Бухвак, який вже понад 7 років опікується засудженими на довічне покарання у секторі максимальної безпеки виправної колонії № 55, висловив сподівання: “Майбутні судді, слідчі, адвокати, прокурори, які брали участь у семінарі, як ніхто інший повинні зануритися в суть пенітенціарної ідеї та втілювати її у кожноденне життя”.

ієрей Костянтин Пантелей,

керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства

у пенітенціарній системі України.

Поштова адреса:

А.С. В-125, Київ, 01001

тел./факс (044) 279 19 20

моб. 098 422 9 221

моб. 097 151 64 35

e-mail: panteley@ukr.net

skype: constantin.panteley