У Запоріжжі на території військової частини відбулося закладення наріжного каменю

12 жовтня 2020 року Божого у місті Запоріжжі відбувся Чин освячення наріжного каменю під будівництво храму на території військової частини.

Ще у вересні керівництво військової частини А1978, в якій дислокується 55-та окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ», звернулось до владики Степана Менька, екзарха Донецького, з проханням про духовну опіку над військовослужбовцями та благословення на будівництво храму. Архієрей відвідав військову частину та, поспілкувавшись з командуванням, дав благословення на будову.

На освячення та закладення наріжного каменю був запрошений отець Іван Ісаєвич, відомий в Україні та поза її межами військовий капелан, який від самого початку війни на Сході України перебував разом з військовослужбовцями на передовій, був двічі поранений та нагороджений багатьма відзнаками, серед яких «Патріот України» та «Народний Герой України».

Майбутній храм було вирішено освятити на честь Архістратига Михаїла та святого Романа Солодкопівця. Владика Степан після спілкування з представниками військової частини зазначив, що духовна опіка є важливою для військовослужбовців, як в мирний час, так і зараз, коли на теренах нашої Батьківщини йде війна:

«Військовослужбовці потребують духовної опіки, Слова Божого, а також місця, де вони могли б спільно та приватно молитись. Таким місцем стане цей храм, будову якого вже розпочали. Ми радо погоджуємось духовно провадити військових, адже для нас війна на Сході стала особливо близькою: окупованими є терени нашого екзархату, багато наших священників були вимушені залишити свої парохії через війну. Будемо молитися разом з нашими військовими про скоріше звільнення усіх окупованих територій», – наголосив єпископ.

Під час освячення наріжного каменю було присутнє командування військової частини на чолі з полковником Романом Качуром, а співом послужили сестри-монахині Чину Святого Василія Великого з монастиря святих апостолів Петра і Павла.

 

ugcc.dn.ua