У Закарпатській області пройшов тренінг для духівників, психологів та керівників груп взаємодопомоги та підтримки родин військовослужбовців

З 31 жовтня до 4 листопада на Закарпатті проходив черговий тренінг для духівників, психологів та керівників груп взаємодопомоги та психологічної підтримки родин військовослужбовців, які три роки працювали у проекті Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ “Трирічна програма УГКЦ психологічної опіки і соціального відновлення жертв війни у східній Україні (2019-22)”.

Участь у тренінгу взяли духівники, психологи, куратори та керівники груп взаємодопомоги з різних регіонів України.

У програмі зустрічі представники груп прозвітували про свою діяльність за три роки існування проекту, представивши свої відеопрезентації. У свою чергу психолог надала учасникам практичні поради, як поводитися в умовах війни, спільно обговорили, де можна шукати ресурс для відновлення сил.

Крім щоденних молитов, спілкування та ділення досвідом роботи, для духівників, психологів та керівників груп організатори підготували також реабілітаційні заходи. Учасники тренінгу відвідали мальовниче озеро Синевир, відпочивали у термальних купальнях Берегово, Косино та Велятино, молилися у Джублику та Боронявському монастирі ЧСВВ УГКЦ, а також з екскурсійною програмою побували в місті Мукачево.

Підсумовуючи зустріч, координатор проекту Наталія Дубчак, подякувала всім духівникам, психологам та кураторам груп за їхнє служіння та нелегку працю. Протягом трьох років вдалося налагодити роботу дев’ятнадцяти груп психологічної підтримки та взаємодопомоги родин ветеранів, військовослужбовців та полеглих Героїв по всій Україні. За її словами, всі присутні висловили побажання на подальшу співпрацю та зазначили, що проект дуже продуктивний та потрібний людям, в першу чергу родинам полеглих, яких, на жаль, стає щораз більше.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ