У Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про Службу військового капеланства»

22 січня у Верховній Раді зареєстрували законопроект «Про Службу військового капеланства», над яким працювали представники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, церков та релігійних організацій, а також депутати різних фракцій.

Мета даного законопроекту — належна організація задоволення духовно-релігійних потреб особового складу ЗСУ, НГУ, ДПСУ та інших військових формувань.

З початком російської агресії проти України військові капелани відразу вирушили на передову і продовжують підтримувати наших бійців досі. Вони стали невід’ємною частиною особового складу у Збройних Силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та інших військових формуваннях.

Однак вони досі не мають належного соціального захисту, оскільки перебувають там як цивільні або волонтери.

Не визначені їхній статус, підстави для перебування на фронті та для їх матеріального забезпечення. Не визначено, як вирішувати побутові й правові питання, і що має робити держава, якщо капелан отримує поранення чи гине. Так само не мають захисту і їхні родини.

Щоб виправити це, ми пропонуємо створити відповідну службу та закріпити статус військових капеланів як військовослужбовців, а також визначити чіткі вимоги до осіб, які можуть бути військовими капеланами.

Військові капелани — це не просто священники при армії. Це професіонали, які забезпечують релігійну, етичну, моральну, духовну підтримку. Це сприяє формуванню особистої стійкості та належного духовного стану особового складу.

За законопроектом, вони будуть консультувати військове командування щодо релігійної ситуації в підрозділі, у пункті постійної дислокації і в районі виконання завдань за призначенням, а також виконуватимуть інші важливі завдання.

Важливим є і те, що законопроект розроблявся з урахуванням поліконфесійності нашої держави та передбачає для забезпечення міжконфесійної злагоди та порозуміння у роботі капеланів створення дорадчих органів — Міжконфесійних рад з питань військового капеланства.

facebook.com