У Верховній Раді зареєстрували проект Закону про пенітенціарну систему

 24 листопада 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований проект Закону «Про пенітенціарну систему». Його текст розроблявся Міністерством юстиції, що залучив численних експертів з питань кримінально-виконавчого права.
Завдяки залученню до праці робочих груп Профільного комітету Верховної Ради представників численних громадських та правозахисних організацій, а також Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі до законопроекту увійшли численні статті й пункти, що мають полегшати засудженим суспільну інтеграцію.
До досягнень законопроекту відноситься ретельне врегулювання діяльності служби пробації, а також посилений «соціальний пакет» для персоналу. На жаль деякі статті викликали суперечки. Зокрема про «слідчих Мін’юсту», на яких покладається розслідування злочинів, вчинених на території пенітенцірних установ. Адже це суперечить Конституції. Також у статтях про структуру Пенітенціарної системи підрозділи соціально-психологічної праці, які виконують провідну функцію виправлення злочинця, взагалі не отримали належної уваги. Наголос зроблено на оперативні та спеціальні підрозділи. Для безпеки суспільства такі служби необхідні, але невже це вони одні мають виправну функцію для злочинців.

Закон, очевидно, потребує доопрацювання, щоб забезпечити персоналу, який виконує службу в особливо шкідливих умовах, заходи постійної професійної формації та реабілітації, психологічного і душпастирського супроводу.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ