Блаженніший Святослав

У Великий четвер у Патріаршому соборі Глава УГКЦ здійснить Чин умивання ніг військовим капеланам

У Великий четвер, 9 квітня, о 9:00 Блаженніший Святослав у Патріаршому соборі Воскресіння Христового здійснить Чин умивання ніг дванадцятьом священикам – капеланам, що служили в зоні антитерористичної операції.

Глава УГКЦ про обряд: «Цей Христовий приклад, з одного боку, завжди буде нагадуванням кожному християнинові, що в Божественній Літургії Христос хоче нам послужити. А відтак Христос дає приклад всякій владі, кожному, хто покликаний служити своєму народу, як він повинен виконувати свої завдання і своє служіння. Умивання ніг є прикладом, який подає Христос, щоб пригадати всім, хто має владу, що вона є дарована для служіння», – зазначає Блаженніший Святослав.

Чин умивання у Великий Четвер здійснить також Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, котрий  у Гарнізонному храмі свв. Апп. Петра і Павла омиє ноги військовослужбовцям усіх родів військ, а також волонтеру. Обряд відбудеться о 8:00 під час Вечірні з Літургією Василія Великого.

Чин умивання ніг – обряд, згідно з яким у Страсний четвер архиєрей, за прикладом Христа, котрий умив ноги своїм учням за Тайною вечерею, умиває в храмі ноги священнослужителям на знак глибокого смирення і служіння.

Сьогодні цей чин увійшов до богослужбової практики деяких Церков східної традиції. Його здійснюють у катедральних соборах УГКЦ.

Прес-служба Департаменту капеланства