У V Національній конференції Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства взяв участь заступник керівника Департаменту

15 листопада у Будинку офіцерів Збройних Сил України розпочалася V Національна конференція Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства, у якій взяли участь представники Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України.

Учасники конференції, серед яких – засновники міжконфесійного обєднання, члени братства та гості – звітували про діяльність Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства за період з 15 грудня 2010 по листопад 2012 року та перспективи діяльності у 2013-1014 роках.

У своєму слові о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту, зазначив: «Від часу створення братства минуло вже досить часу і сьогодні воно набуває нових обрисів. Яку роль мало б відігравати братство на сучасному етапі його функціонування?» На думку о. Любомира, говорячи про створення інституту військового капеланства, братство мало б виступати тією структурою, котра допомагала б Церкві увійти в військо та сприяти його патріотичному та духовному вихованню. З іншого боку, отець Любомир відзначив важливість для військовослужбовців пізнати Церкву зсередини, запропонувавши провести навчальні курси для членів братства. «Ми з вами є однодумцями, – підкреслив о. Любомир, – і це допомагає нам спільно іти у військо і працювати задля його духовного розвитку. Нашим завданням є досягти того, щоб військовослужбовця подивляли не лише за його старанність у служінні і відвагу, а також – за його подиву гідну віру».

У конференції взяли участь та виступили зі словом представники Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України: голова Ради прот. Димитрій Садов’як, голова Синодального управління духовно-патріотичного виховання у зв’язках із Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, архієпископ Августин (Маркевич), голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України.

Прес-служба Департаменту капеланства

Довідка: Братство є релігійною організацією, яка створена відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації за ініціативою п’яти найбільших українських Церков.

Братство об’єднує військовослужбовців і працівників правоохоронних структур, у тому числі тих, що знаходяться в запасі або відставці, а також цивільних та духовних осіб, які виявили бажання працювати в його осередках.

Сутністю діяльності Братства є поєднання морального потенціалу традиційних українських Церков та інтелектуальних і організаторських ресурсів діючих та звільнених в запас військовослужбовців для виховання та духовної підтримки молоді.

Ідеологічні підстави діяльності — християнські цінності і національні та військово-патріотичні традиції українського народу. Його мета — виховання громадянина-патріота, людини національно свідомої, духовно освіченої, з чіткою державницькою громадянською позицією у суспільстві.