У Тячеві влаштували благодійний концерт на підтримку АТО

На концерт до Тячева В’ячеслав Кукоба приїхав не один, а з бойовими товаришами – героями легендарної Восьмої «афганської» сотні Самооборони Майдану, які нині активно підтримують армію і тісно співпрацюють з тячівським волонтерським центром «Горгани». Багато хто з цих мужніх захисників України отримав вогнепальні поранення на Майдані або в зоні АТО, але не зламались і продовжують допомагати воїнам на сході, пише tyachiv.com.ua.

Бажаючих послухати музику та допомогти військовим виявилось дуже багато: зал був заповнений ущерть. На концерт також прийшли учасники АТО, нещодавно мобілізовані військовослужбовці Тячівщини, волонтери.

Передусім, пам’ять полеглих ветеранів-афганців та захисників України на сході вшанували хвилиною мовчання. Концертну програму розпочав В’ячеслав Кукоба піснею «Автомат і гітара». Також він виконав низку своїх військових та патріотичних пісень, які глядачі винагороджували гучними оплесками. А всім відому «Бой гремел в окрестностях Кабула» заспівав разом з Богданом Колодницьким.

Не обійшлося і без почесних нагород мужнім та безстрашним воїнам. Так, під час заходу низка учасників бойових дій Тячівщини та волонтерів були нагороджені медалями «Захиснику Вітчизни». Їх вручав голова Координаційної ради з питань розвитку та підтримки волонтерського руху при Міністерстві соціальної політики України Олександр Маматов. Серед нагороджених – волонтери Валерій Попович, Василь Гоблик, боєць 24-ї бригади Микола Куцина, Петро Шимон (батько загиблого військовослужбовця 128-ї бригади Олександра Шимона), волонтер центр «Горгани» Вікторія Роман. Під час вручення їй нагороди на активістку чекав сюрприз – на екрані продемонстрували відеозвернення її сина-нацгвардійця Михайла із зони АТО. Також нагороди отримали доброволець, депутат Тячівської районної ради Віталій Бенчак, декан Тячівського деканату греко-католицької церкви о.Йосип Штогрин, волонтери Юрій Данилюк та Михайло Половко, військові Микола Жига, Іван Фоменко, Іван Немеш, Ярослав Савула, Василь Чендей, Олександр Шобей.

Надзвичайно хвилюючою була поява на сцені бійця добровольчого батальйону «Донбас» тересвянця Йосипа Пономаренка (Менджула), який під Іловайськом потрапив у полон так званої «ДНР» і пробув там довгі чотири місяці. Свого часу Богдан Колодницький з київськими волонтерами-афганцями пообіцяли рідним та односельцям Йосипа, що той невдовзі повернеться додому. Слова дотримали, і от відважний воїн на сцені. В’ячеслав Кукоба виконав присвячену герою пісню. А Богдан Колодницький передав Йосипу ключі від позашляховика «Ленд Ровер», придбаного коштом т.в.о. голови Тячівської РДА Василя Йовдія, для потреб батальйону.

«Дуже дякую вам. Ми переможемо! Слава Україні!» – сказав у відповідь Йосип Пономаренко.

Низці ветеранів-афганців – як із Тячівщини, так і гостям – В’ячеслав Кукоба як заступник голови ВГО «Асоціація «Афганці Чорнобиля» вручив медалі «За виконаний з честю обов’язок» та «За вірність бойовому товариству». Серед нагороджених – старшина добровольчого батальйону «Київська Русь» Едуард Мальований, Валерій Фісун, Анатолій Семенюк, керівник районної спілки афганців Василь Мотичко, Василь Гасинець, Олег Синько та інші. А Богдан Колодницький отримав з рук товариша найвищу нагороду асоціації – орден «Честь. Пошана. Пам’ять».

Під час дійства також звучали пісні й вірші у виконанні артистів району, гурту «Шарж» з Ужгорода, проводився добровільний збір коштів на потреби учасників АТО.

А після концерту священик греко-католицької церкви смт Тересва, капелан о.Василь Довганич освятив шість автомобілів від небайдужої громади Тячівщини, які найближчим часом вирушать у зону АТО.