«У цьогорічному військовому паломництві до Люрда від України взяло участь усього п'ять осіб», – о. Любомир Яворський

У 56-му Міжнародному військовому паломництві, яке проходило від 16 до 18 травня в містечку Люрд (Франція), українська делегація налічувала лише п’ятеро осіб, оскільки всі українські військовослужбовці задіяні в захисті України від терористів.

Про це у своєму відеоблозі для «Живого.ТБ» розповів отець Любомир (Яворський), керівник Патріаршого паломницького центру, учасник паломництва до Люрда. Очолював українську делегацію владика Михайло (Колтун), керівник Департаменту душпастирства силових структур Патріаршої курії УГКЦ. Отець Любомир зауважив, що торік від України поїхали 200 військовослужбовців. «Цього року всього п’ять, оскільки всі військові сьогодні відстоюють незалежність України», – сказав він.

Він відзначив, що нині військовим не до поїздок, але Церква розуміє важливість бути в цьому паломництві посеред інших народів світу. Отець Любомир зізнається, що спершу вони й уявити не могли, як сприймуть таку малочисельну делегацію представники інших країн, які прибули по кількасот, чи навіть більше від тисячі. «Але коли ми вийшли – було щось надзвичайне. Я ще ніколи не чув таких оплесків. Весь зал кричав: «Україна!» – розповідає священик.

П’ятдесят шосте Міжнародне військове паломництво відкривав французький єпископ Люк Равель і розпочалося воно з молитви за Україну. Отець Любомир відзначив: коли до них підходили учасники паломництва і підтримували їх, то вони впевнилися, що Богородиця слухає Україну, що мир буде в Україні. Традиційно перед паломництвом до Люрда всі представники делегацій заїжджають до Папи. Цього року для Папи українська делегація підготувала символічний подарунок – запалену на Майдані лампадку та вервицю з Майдану, які передали Папі під час аудієнції.

Департамент інформації УГКЦ