У Трускавці відбувся VI Всеукраїнський з‘їзд військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви

13-14 грудня 2012 року в Трускавці відбувся VI Всеукраїнський з‘їзд військових капеланів Української Греко-Католицької Церкви. З’їзд очолив Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. Під час першого дня роботи з’їзду учасники – військові капелани та офіцери – помолилися в Гарнізонному храмі м. Дрогобич та відвідали ВЧ 1108, ознайомившись з душпастирською опікою в цій частині. Головний військовий капелан о. Іван Гнатів привітав особовий склад та гостей на чолі з Владикою Михаїлом (Колтуном), який виступив з пастирською промовою до військовослужбовців.

Протягом першого дня роботи з’їзду його учасники заслухали підсумки річної праці Департаменту та поставили перед собою нові цілі на 2013 рік. Полковник Руслан Коханчук, старший офіцер відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, представив учасникам з’їзду аналітичний звіт за результатом соціологічного дослідження та звернув увагу капеланів на ділянки праці, на які потрібно перш за все звернути увагу при душпастирюванні у військовій частині. Досвідом співпраці з Внутрішніми військами МВС України та з актуальних питань виступили підполковник Олександр Іздебський, старший офіцер відділу культурно-виховної роботи та зв’язків з громадськістю, управління виховної роботи Головного управління Внутрішніх військ МВС України, та полковник Григорій Філь, заступник начальника відділу військово-патріотичного виховання, культури та традицій Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи ЗСУ.

Другого дня роботи з’їзду Департаментом було представлено Резолюцію VI Всеукраїнського з’їзду військових капеланів УГКЦ:

Учасниками з’їзду обговорені питання діяльності військових капеланів УГКЦ протягом 2012 року та визнано її задовільною. Представники Збройних Сил та інших військових формувань України, учасники з’їзду, у своїх виступах наголосили на тому, що душпастирська опіка є важливою складовою формування духовних та моральних засад військовослужбовців та членів їхніх родин.

З метою підвищення ефективності капеланської діяльності в Збройних Силах та інших військових формуваннях України, сформування необхідних умов її здійснення, з’їздом визначено такі пріоритети:

1. Діяльність капеланства УГКЦ спрямувати в напрямку реалізації стратегії УГКЦ 2020.

2. При Департаменті Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України (далі – Департамент) створити Колегію капеланів для підвищення ефективності капеланських структур на місцевому рівні.

3. Для покращення стану капеланського служіння створити Коло приятелів Департаменту.

4. Підвищити активність капеланів на місцях щодо організації та проведення паломництв.

5. Продовжити анкетування призовників у Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Капеланам на місцях встановити чітку взаємодію з військовими комісаріатами.

6. Капеланам звернути увагу на розширення капеланської діяльності шляхом охоплення громадських організацій військово-патріотичного спрямування, а саме: братств УПА, учасників війни в Афганістані, ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи, жертв політичних репресій, дітей війни, малолітніх в’язнів та ін.

7. Для участі капеланів у миротворчих місіях Департаменту відібрати кандидатури з числа священиків відповідно до вимог існуючого законодавства України.

8. Наступний VII Всеукраїнський з’їзд військових капеланів провести в Одесько-Кримському екзархаті (м. Одеса).

За резолюцію проголосували: «за» – одноголосно.

Прес-служба Департаменту капеланства

Фото підполковника Вадима Голуба