У Тернополі презентували документальний фільм «Капелани»

Капелан на фронті – це часто не лише духовний наставник, а й психолог і волонтер. Переконатись у цьому можна в тернопільському «Палаці Кіно». Тут відбувся прем’єрний показ фільму «Капелани». Запрошені – військові та їхні друзі. Прийшли і глядачі, котрі прагнуть загострити своє відчуття реальності. Адже кінострічка – документальна, жодних постановочних зйомок не було, розповідає автор фільму.

ВАЛЕНТИН ДІГТЯРЕНКО, автор фільму «Капелани»:

«Ми дуже багато чуємо про війну від наших військових, від наших політиків. Ми чуємо дуже багато про війну зі зворотнього боку, від тих, проти кого ми воюємо. Але, оскільки ще рік тому я почав займатися темою капеланства, то я зрозумів, що голос капеланів насправді десь, знаєте, так розсіюється, зникає, його не дуже добре чути».

Тому у кінострічці слово дали саме військовим капеланам, аби вони розповіли, що, на їхню думку, відбувається на Сході та в Україні загалом. Почали зйомки минулого року на Покрову. Географія фільму – широка: від Донбасу до Закарпаття. Потім – Польща, Німеччина та Франція. Зважаючи на це, у результаті вийшла досить насичена та подієва стрічка. Мотив дороги – наскрізний. Саме на нього нанизані історії чотирьох непересічних особистостей, військових капеланів. Вони знаходять час і можливість працювати як на фронті, так і в мирному житті.

о. МИКОЛА КВИЧ, військовий капелан:

«Це є фільм про тих священиків, які наважуються. Наважуються бути з військовими в тих подіях, де для людини, незалежно від того, чи простою, чи військовою людиною вона є, бути є небезпечно».

Валентин Дігтяренко каже, намагались у фільмі не спекулювати слізьми, яких і без того у житті українців надто багато.

ВАЛЕНТИН ДІГТЯРЕНКО, автор фільму «Капелани»:

«Чуємо дуже багато думок зі зворотнього боку, що війна може бути справедливою. Так само є і «гарячі голови» і з нашого боку, які готові рвати сорочку і зараз іти ледь не до Москви там щось захоплювати. От, власне, капелани тут розставляють акценти: де закінчується захист і починається якась агресія, можливо. Те, що нам не потрібне».

Документальну кінострічку про війну, про мир і про майбутнє водночас – «Капелани» – можна переглянути на великому екрані до 8 жовтня.

intb.te.ua