У Тернопільській духовній семінарії відбулося представлення Центру душпастирювання силових структур

27 листопада у стінах Тернопільської вищої духовної семінарії УГКЦ відбулося офіційне представлення братства Центру душпастирювання силових структур імені святого мученика Лонгіна Сотника.

Програма заходу була поділена на 5 етапів. В першому – о. Іван Римар, ректор Тернопільської вищої духовної семінарії, виступив з привітальним словом, а також репрезентував важливість капеланського служіння. Другим етапом стала доповідь о. Андрія Івасечка, який разом з ректором семінарії започатковували співпрацю з силовими структурами і семінарією. Отож, священнослужитель переповів історичний розвиток даного виду діяльності, який став фундаментом для майбутнього братства.

Опісля семінаристи, які є членами братства, розповіли присутнім про теперішню співпрацю із силовими структурами, а також про служіння в сиротинцях як другорядний вид зайнятості братства. 

Наступним етапом була розповідь о. Миколи Квича і його ділення власним досвідом стосовно капеланства і викликів в ньому. Військовий душпастир закцентував свою увагу на особі самого капелана, а також на взаємовідносинах між ним і довіреними йому віськовими.

На завершення цього заходу виступили о. Андрій Цяпута і о. Роман Янішевський, які у минулому ще як брати-семінаристи відвідували військових, пожежників і дітей в сиротинцях, проводячи для них науки на різні теми та докладаючи зусиль для того, щоб ці види служіння у стінах семінарії розвивалися.

Захід мав на меті представити саме братство і його діяльність, а також заохотити семінаристів вступити у спільноту і розвинути в собі всі потрібні якості для потенційного капеланського служіння.

Завершилося дійство спільною молитвою і фотогафією, а також подячним слово до всіх, хто докладав власних зусиль, щоб дане братство започаткувалося у семінарії.

За повідомленням о. Миколи Квича