У Стрию навчались надавати психологічну допомогу учасникам АТО

27-28 лютого 2016 року в будинку управління Стрийської єпархії проходив навчально-практичний семінар з надання психологічної допомоги учасникам АТО.

Захід організований  Координаційною радою душпастирства у критичних ситуаціях, яка діє при Патріаршій Курії Української Греко-Католицької Церкви і є очолювана Преосвященним владикою Богданом Манишиним, єпископом-помічником Стрийської єпархії. Головними доповідачами семінару стали психологи-волонтери ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» (Психологічна кризова служба) п. Катерина Проноза та п. Віра Шевченко.

семінар_4 medium

Для учасників семінару, а це військові капелани Стрийської єпархії, психологи, представники інститутів богопосвяченого життя та волонтери, модератори надали методичні рекомендації праці зі всіма категоріями постраждалих від психотравмуючих подій, а головно – настанови щодо праці з військовослужбовцями, що брали участь у бойових діях на Сході України. Під час семінару учасники отримали багатовекторні знання щодо посттравматичного стресового розладу, його проявів та способів надання першої психологічної допомоги. Крім психологічної частини, однією із обговорюваних тем також була тема місця і визначної ролі віри для особи, яка отримала психологічні травми.

семінар_7medium

Проведений семінар, за відгуками учасників, дав багаж корисних знань та вмінь і став важливим елементом у реалізації комплексу заходів допомоги особам з ПТРС.

семінар_19 medium семінар_13 medium

«Кожного разу, коли ми отримуємо нові знання з психології, ми переконуємося у тому наскільки багатогранною і глибокою створив Господь людину. Ці знання є дуже важливими для того, щоби нав’язати конструктивний контакт з людиною, котра переживає якусь кризову ситуацію. І я вважаю, що такий перший позитивний контакт, який є сповнений розуміння людини, її стану та глибоких внутрішніх механізмів, є доброю основою для священика у тому, щоб провадити духовну працю з тією людиною», – о. Орест Демко, військовий капелан.

семінар_9 medium

Прес-служба Стрийської єпархії