У Стрию освятили каплицю, споруджену в пам’ять про українців, полеглих у Афганістані, на Майдані та сході України

9 лютого 2020 року в м. Стрию відбулося урочисте освячення літургійної каплиці Стрітення Господнього, спорудженої в пам’ять українським воїнам, загиблим під час війни в Афганістані і тим, хто віддав своє життя, захищаючи Батьківщину на Майдані, сході України та в інших війнах. Спільна ініціатива зведення каплички належить єпархіальному управлінню Стрийської єпархії, Стрийській спілці ветеранів Афганістану та спілці учасників АТО Стрийщини.

Чин освячення, у присутності священнослужителів міста, ветеранів Афганістану, воїнів АТО та їхніх родин, звершив Преосвященний владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії. Після освячення, в каплиці було відслужено Божественну Літургію.

В часі богослужіння, звертаючись до присутніх з проповіддю, владика Богдан роздумував над євангельським уривком неділі – притчею про митаря і фарисея, зазначивши, що обидва чоловіки прийшли на молитву до храму, маючи різне уявлення про Бога: “В уяві фарисея є стереотип, що Бога можна купити. Фарисей живе в тій площині цивілізації, де культивується самохвальство, самовипрадання і самовивищення. А митар знає, що Бога не можна купити ніякими пожертвами, але лише прийти до нього з любов’ю, щирим та відкритим серцем”.

Продовжуючи, єпископ зазначив, що “Вже доброю традицією в сучасній українсько-російській війні є ставити каплиці в місцях, де наші воїни захищають свою Батьківщину. Мир і війна – це дві паралельні лінії, які ніколи не перетинаються. Але між ними є родина, є церква… І важливим є сказати собі, куди ті паралельні напрямні ведуть і чи ми можемо відчути біль тих, хто є між тими паралельними лініями… Тому, ми маємо об’єднати всі наші зусилля, бо неділя митаря і фарисея – це ознака війни духовної. Маємо викорінити вивищення і самохвальство, прийти до доброї консолідації, залишивши все заради України, обєднавши всіх тих, хто служить своїм великим серцем на місцях, допомагає армії волонтерством, не опускає рук. Чинячи так, ми показуємо, що ця каплиця є видимим знаком того, що ми самі є храмом Святого Духа, тими, які покликані любити Бога. І відкинувши самохвальство, бачачи Бога не як того, кого можна купити, скажімо: “Господи, це моє життя тут і сьогодні, дякуючи Тобі за все, я відкриваю нову його сторінку, милостивий будь мені грішному”.

По завершенні Літургії владика Богдан подякував усім присутнім за спільну молитву, а відтак відбулося вручення подячних грамот усім, хто долучився до будівництва каплиці. А насамкінець усі присутні спільно заспівали гімн-молитву “Боже великий, єдиний”, благаючи у Господа миру для України та єдності для нашого народу.

Слід зазначити, що богослужіння у літургійній каплиці Стрітення Господнього відбуватимуться щоденно о 7.30 год.

stryiugcc.org.ua