У столиці відбувся міжконфесійний тренінг для капеланів “Зцілення душевних травм”

З 2 по 5 грудня 2019 року в Пущі Водиці, що неподалік Києва, проводився Міжконфесійний науково-практичний тренінг “Зцілення душевних ран. Як Церква може послужити людям”.

Науково-практичний тренінг було організовано Українським та Американським біблійними товариствами. До участі в ньому запросили українських капеланів різних конфесій, що мають досвід роботи з військовослужбовцями. Зокрема, від Української Греко-Католицької Церкви на цей тренінг прибули о. Ростислав Височан, керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, та о. Віталій Герасимів, капелан ГО “Родини ветеранів АТО” та БФ “Християнська служба порятунку”.

Під час занять увагу приділили питанням про причини страждань і стан людини під час скорботи, говорили про те, як допомагати дітям, що зазнали душевних травм, обговорили питання самогубства, зґвалтування, домашнього насильства, залежностей. Окрему увагу приділили питанням про прощення, поведінку християн під час конфліктів та підготовку до труднощів.

“Унікальність даного курсу полягає в тому, що він відкриває духовні аспекти зцілення душевних ран, базуючись на біблійній основі, а це є дуже корисні знання для роботи капеланів у цьому напрямку”, – поділився враженнями від заходу о. Ростислав.

На завершення тренінгу від Інституту зцілення травм учасники отримали сертифікати фасилітатора 1-го модуля з класичної програми “Зцілення душевних травм”, що уповноважують виконувати відповідні обов’язки.

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ