У Словенії представники Патріаршої курії УГКЦ вивчали досвід запровадження інституту військового капеланства

Військовий вікаріат у Словенії був створений у 2000 році. Саме того року Збройні сили Словенії офіційно залучили першого священика до пастирської опіки, а згодом − 21 вересня того самого року – була підписана Угода між Урядом Словенії і Словенською Конференцією Єпископів, в якій були визначені основні принципи і завдання для забезпечення пастирської опіки військових відповідно до міжнародного досвіду.

Святкування відбулися на рівні Міністерства оборони Словенії за участю Міністра оборони Словенії, начальника Генерального штабу, послів та представників військових ординаріатів Словаччини, Чехії, Угорщини, Австрії, Норвегії, Франції, Нідераландів, США та багатьох інших країн.
«Хоча десятирічний ювілей і не здається таким великим, проте він є особливо цінним з огляду на те, що саме протягом перших років відбувається становлення капеланського служіння у війську і налагодження співпраці Церкви та Збройних сил», − відзначив Юзеф Плют, керівник Військового вікаріату Словенії.
«Зважаючи на те, що Україна тільки стоїть на порозі дискусій щодо становлення капеланства у війську як офіційного інституту, участь у таких офіційних заходах наших колег з інших країн, можливість побачити і навчитися на їхньому досвіді є особливо цінною», − сказав Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.
Департамент інформації УГКЦ