У Слов’янську представили фотовиставку “Сильні духом. Мами”

16 квітня у Слов’янську, біля будівлі міської ради, відбулася виставка фотопроєкту Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ “Сильні духом. Мами”.

На центральній площі міста зібрались військовослужбовці ЗС України, Національної гвардії, родини полеглих Героїв міста та регіону, військові капелани, громадськість, керівництво, представники засобів масової інформації та жителі міста.

Перед присутніми виступили координатор проєкту, мати загиблого спецпризначенця з 95-ї окремої аеромобільної бригади Олександра Єрощенка — Наталія Дубчак, учасниця фотопроєкту, голова комітету підтримки сімей загиблих воїнів, матір полеглого бійця БСП “Донбас” НГУ Євгена Харченка — Наталія Харченко, військові капелани о. Василь Іванюк (УГКЦ) та о. Діонісій Васильєв (ПЦУ), а також заступник міського голови Юрій Підлісний.

“Завдяки Вам, Вашим синам ми сьогодні маємо змогу жити у вільному українському Слов’янську. Низький уклін Вам і вічна пам’ять воїнам, що віддали життя за свободу України”, – сказав Юрій Підлісний.

У цей день учасниці фотопроєкту Наталія Дубчак та Наталія Харченко відвідали також військову частину 3035 НГУ. Покладанням квітів до Меморіалу пам’яті загиблих військовослужбовців частини та до місця загибелі воїнів 95 окремої аеромобільної бригади у 2014 році під час боїв за Слов’янськ, жінки вшанували пам’ять полеглих Героїв. Після урочистих церемоній за їх участі відбулося неформальне спілкування з родинами загиблих воїнів міста та регіону, які завітали на презентацію фотовиставки.

Нагадаємо, фотопроєкт Департаменту військового капеланства “Сильні духом. Мами” – це портрети дванадцяти жінок, чиї сини загинули або ж зникли безвісти, захищаючи Україну. Учасниці проєкту віднайшли сили жити далі, стали підтримкою для інших і тепер займають активну громадянську позицію.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ