У Севастополі відбулися урочисті заходи, присвячені створенню Військово-Морських Сил України

З нагоди 20-ї річниці підписання Указу Президента України (від 5 квітня 1992 року, № 209) “Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”, у відповідності до якого було розпочато створення Військово-Морських Сил України у Севастополі відбулися урочисті заходи, присвячені цій даті.

8 квітня 2012 року на Античному бульварі у Севастополі біля пам’ятника Гетьману Сагайдачному відбулася спільна молитва за національний флот, яку очолили військовий капелан для ВМС ЗСУ ієрей Микола (УГКЦ), ієрей Ян (РКЦ) та пастор Віктор (УЛЦ). Так як у цей день Церкви Східного обряду святкували Вербну Неділю представниками Церков було освячено лозу, яку протягом дня військові дарували на святкових заходах, вітали матросів на кораблях, а представників Римсько-Католицької Церкви вітали з Святом Воскресіння Христового.

Після молитви відбувся автопробіг вулицями міста з військово-морськими та державними прапорами. Захід очолила Севастопольська організація Спілки офіцерів України в якому взяли участь перший командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Борис Кожин, голова всеукраїнської СОУ Вячеслав Білоус, голова Комітету солдатських матерів Надія Савицька, активні учасники створення Військово-Морських Сил України, голови СОУ десяти областей, гості міста, військовослужбовці та ветерани національного флоту.

Довідка: 4 квітня 1992 року у роботі ІІІ-го з’їзду Всеукраїнської громадської організації “Спілки офіцерів України” прийняло участь 24-ри делегати від м. Севастополя. Ці делегати під керівництвом Степана Хмари у цей день побували на прийомі у Президента України Л. Кравчука та Міністра оборони України К. Морозова з пропозицією щодо формування Військово-Морських Сил Збройних Сил України на базі сил Чорноморського флоту, дислокованих на території України.

Після цього Президент України Л. Кравчук 5 квітня 1992 року видав Указ за № 209 “Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України”, другим пунктом якого було сформувати Військово-Морські Сили України на базі сил Чорноморського флоту, дислокованих на території України. 6 квітня 1992 року Указом Президента України за № 210 “Про Командувача Військово-Морськими Силами України” Командувачем ВМС було призначено контр-адмірала Бориса Кожина.

Повідомив о. Микола Квич