У Рівному відбулася зустріч жінок-військовослужбовців з капеланом

У межах проекту Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ “Трирічна програма УГКЦ психологічної опіки і соціального відновлення жертв війни у Східній Україні (2019-22)” у військовій частині 3055 Нацгвардії України у місті Рівному відбулася зустріч жінок-військовослужбовців.

Капелан частини отець Іван Хміль та начальник служби психологічного забезпечення старший лейтенант Степан Колодій відтепер регулярно будуть проводити зустрічі групи взаємодопомоги. Кажуть, наступним етапом буде запрошення на зустріч не лише жінок-військовослужбовців, а й дружин військових.

Темою першої розмови стала «Богородиця – як приклад для наслідування – дівчини, жінки, дружини та матері». Говорили про те, як змінювалось ставлення жінок до Бога та його сприйняття на різних життєвих етапах. Як зазначає капелан отець Іван, жінкам зустріч сподобалась, просили навіть проводити кілька разів на місяць.
«Навіть я для себе не знав, з чим стикається жінка щодня, – ділиться враженнями від зустрічі отець Іван. – Тут в тісному жіночому колі говорили про все: про родину, про дітей, про військову форму, бронежилети. Ці зустрічі – це не лише можливість виговоритись, а й дізнатись про проблеми одна одної, можливість поділитись власним досвідом, підказати необхідні рішення. Наступного разу до нас приєднаються дружини наших військових. Військові жінки самі розкажуть їм про службу, якою вона може бути. Думаю, це допоможе дружинам краще зрозуміти своїх чоловіків, адже жінка жінці може розповісти все набагато краще, ніж чоловік вдома. Тема для розмови вже відома – це маніпуляції та протидія їм. Психолог розкриє цю тему зі своєї сторони, а я зі своєї», – розповів капелан.