У рамках паломництва родин полеглих Героїв у Чернівцях відбувся поминальний захід “Дзвін пам’яті”

У рамках паломництва родин полеглих українських воїнів з різних регіонів України до святинь Галичини та Буковини 13 серпня у м. Чернівці відбувся поминальний захід “Дзвін пам’яті”.

Організатором зустрічі родин Героїв у Чернівцях виступив головний військовий капелан Чернівецької єпархії УГКЦ о. Василь Гасинець. Учасниками заходу крім паломників стали родичі полеглих воїнів міста, волонтери, ветерани, представники військового комісаріату та поліції.

У програмі заходу відбулася спільна молитва за упокій душ полеглих Захисників України, яку очолили військові капелани УГКЦ о. Василь Гасинець та о. Ростислав Височан у співслужінні представників місцевого духовенства, а відтак на Центральній площі міста пролунав Дзвін пам’яті.

Після панахиди близько сотні учасників заходу розгорнули 25-метровий прапор України як символ вшанування пам’яті загиблих Героїв та боротьби за незалежність України.

Завершилася зустріч неформальним спілкуванням за спільною вечерею у ресторані, куди були запрошені гості міста та інші учасники заходу.

Нагадаємо, паломницьку мандрівку до святинь Галичини та Буковини для родин полеглих Героїв, яка триває з 12 до 14 серпня, організовано в рамках проекту “Трирічна програма УГКЦ психологічної опіки і соціального відновлення жертв війни у Східній Україні (2019-22)” Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ спільно з Патріаршим паломницьким центром УГКЦ.

Програмою паломництва передбачено поїздка до Гошівського Монастиря Отців Василіян, екскурсія по Івано-Франківську, спільні панахиди з родинами полеглих воїнів Коломиї та Чернівців, знайомство з Кам’янцем-Подільським, Хресна хода та день духовної віднови у Зарваниці.

Учасниками заходу стали двадцятеро членів родин полеглих Героїв з різних регіонів України. Духовний супровід групи здійснює керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства о. Ростислав Височан.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ