У Полтаві капелан УГКЦ представить свою книгу про військових-соняхів у зоні АТО

18 березня о 17:00 в Полтавській обласній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського (вул. Леніна, 17) пройде презентація книги військового капелана УГКЦ о. Андрія Зелінського «Соняхи. Духовність на час війни».

Священик УГКЦ Андрій Зелінський служить у зоні АТО з червня 2014 року. У військовому капеланстві — близько 10 років. Перші кроки на цьому поприщі робив в Інституті сухопутних військ у Львові (тепер Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного). Проте навіть досвід роботи з військовими не міг підготувати священика до того, що відбувається на справжній війні.

Освіту — філософську, богословську та політологічну — отець здобував у Стемфорді у США, Григоріанському університеті в Римі та в Києво-Могилянській академії.

«Соняхи. Духовність на час війни» — книжка, написана військовим капеланом, який здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Книга вийшла у «Видавництві Старого Лева». Тут зібрані тексти «про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль — на радість спільної надії».

zelynskiy-2

— У цьому виданні не йдеться про перебіг подій в зоні АТО, це надзвичайні історії із життя захисників, а, передусім, про вербалізовані емоції, — пояснює отець Андрій. — Ця збірка є скромною даниною пам’яті — надзвичайно щирою і дуже відвертою — усім, хто пройшов крізь моє життя і назавжди залишився на варті вічності на полі збройного протистояння на сході України.

Як зазначає сам отець, назву «Соняхи» для книжки він обрав через те, що ця квітка, як правило, у нашій свідомості постійно зорієнтована на сонце. І, таким чином, ніби постійно за ним повертається і його втілює. Для нього ця квітка є прообразом людей, які постійно зорієнтовані у напрямку добра і, найперше, намагаються бути справжніми людьми — вони своїми вчинками перетворюються на сонце і здатні прогнати будь-яку темряву.

zelynskiy-1

—​ На початку минулого року ми з вами опинилися у такій ситуації, коли Україна була огорнута такою непроглядною темрявою. А нашими «соняхами» стали військові, — говорить отець Андрій Зелінський.

Вхід вільний.

На заході також можна буде придбати книгу.

З приводу додаткових питань: 050-208-32-82 (Катерина).

Роман Повзик,

незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Джерело: Полтавщина