У Люрді відбулося Хрещення офіцера української військової делегації

21 травня у м. Люрд українська делегація взяла участь у Св. Тайні Хрещення офіцера внутрішніх військ МВС України. Чин Хрещення провадив владика Михаїл (Колтун) спільно з о. Петром Гаєм, котрий опікується українською церквою в Люрді.
“Сьогоднішній день стане памятним для нашої Ольги, промовив владика.- саме тайна Хрещення є особливою, оскільки змиває усі попередні гріхи з людини та дарує Божу благодать”. Владика побажав офіцеру і надалі зберігати отриману при хрещенні чистоту та благословив дівчину на щасливий шлюб.
Довідка про храм:
Храм Успіння Пресвятої Богородиці був спроектований архітектором Мирославом-Данилом Німцівим, розписаний під керівництвом професора Академії Красних Мистецтв з Кракова Є. Новосільського. Оригінальний іконостас є витвором рук відомого митця Петра Холодного. Храм з’єднаний з плебанією, у якій знаходяться адміністративні та господарські приміщення для пароха та всього штату обслуговуючого персоналу.
На фасаді храму встановлена меморіальна дошка в пам’ять про загиблих за Віру Христову та Волю України.
Навпроти храму знаходиться український готель Екзархату УГКЦ у Франції.
Адреса української церкви в Лурді: 8 bis Rue de L’Ukraine, 65100 Lourdes, France.
Українська церква в Лурді з’явилася при благословенні кардинала Йосипа Сліпого та Папи Римського Івана Павла ІІ за сприяння французького уряду.
У 1968 році о. Василь Прийма отримав дозвіл на обладнання в українському стилі однієї з каплиць у Базилиці Вервиці для прочан українців. На кошти української діаспори всього світу був розписаний вівтар каплиці з образами. Роботу виконували відомі українські маляри: Мазурик О. з Парижа, Дмитерко М. з Детройта та Денисенко Л. з Австралії. Ця каплиця виконувала функції храму для українців до 1982 р., доки не було збудовано храм Успіння Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви.
Освячення храму відбулося 28 червня 1982 року о. Мирославом Любачiвським.
Прес-служба Департаменту капеланства