У Львові відзначили 10-ту річницю відновлення Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла

В понеділок, 6 грудня, у Львові відзначили 10-ту річницю відновлення Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. З цієї нагоди владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, очолив у храмі Архиєрейську Божественну Літургію.

Митрополиту співслужили: єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук, синкел у справах капеланства Львівської архиєпархії о. Андрій Хомишин та військові капелани архиєпархії. Разом з духовенством молилися військовослужбовці Збройних Сил України, офіцерський склад Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, офіцери Львівського гарнізону та військовослужбовці Збройних Сил США і Канади.

З пастирським словом до військовослужбовців, прихожан та вірних звернувся владика Степан Сус, який був першим настоятелем відновленого Гарнізонного храму. Він пригадав історію відкриття святині: «Сьогодні ми святкуємо десять років з моменту відновлення цієї святині та дякуємо Богові, що дав нам такий храм. Ми як військові капелани у далекому 2006 році роздумували над тим, що нашим воїнам потрібен власний гарнізонний храм. Ми шукали різні варіанти. Першим з них був монастир Кларисок на площі Митній, відомий як музей Пінзеля. Проте, порадившись зі світлої пам’яті паном Борисом Возницьким, вирішили звернути увагу саме на костел Єзуїтів, який на той час був вже багато років закритим для містян. 1 жовтня 2008 року, з благословення митрополита Ігоря, ми почали процес відродження святині вже як Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла», – розповів єпископ.

«На той час ми знали, – продовжив владика Степан, – що в приміщенні храму знаходилось близько 2,5 мільйони книг. Тепер ми знаємо, що це – 144 військові вантажівки книг та 30 вантажівок книжкових стелажів. З цього моменту ми почали збирати людей, які б нам допомогли у відкритті храму, що було складною і кропіткою роботою».

Завдяки порадам і допомозі директора бібліотеки ім. В. Стефаника пана Мирослава Романчука, начальника академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного генерал-лейтенанта Ткачука Павла Петровича, офіцерів, курсантів академії та мерії міста цю, здавалося б неможливу роботу, пригадує єпископ, все ж вдалося виконати.

«Ми хотіли, щоб армія мала свій храм, місце, де можна помолитися, ми хотіли, щоб у ті часи люди також бачили, що військові моляться, що вони присутні у житті нашої країни. Це завдання об’єднало та згуртувало багатьох людей з часто навіть різними політичними і релігійними поглядами. Таким чином 6 грудня 2011 року нам вдалося відкрити храм і освятити його з нагоди 20-ї річниці відродження Збройних Сил України. Це справді було величне свято», – розповів владика Степан.

За 10 років від відкриття храму український народ пережив дуже багато – Революцію Гідності, анексію Криму та війну, багато болючих моментів – прощання з першими героями, першими воїнами-курсантами, які загинули в зоні АТО. «Ми їх усіх пам’ятаємо. Понад 140 похоронів відбулось з цього святого місця на різні цвинтарі міста і країни. Багато всього нам довелось пережити, але цей храм за цих 10 років справді переплів молитвами, довір’ям, відкритістю усе те, що ми називаємо людським життям», – сказав архиєрей.

Він підкреслив, що у Гарнізонному храму святих апостолів Петра і Павла багато українських воїнів охрестилися, повінчалися та охрестили своїх дітей. Вони також просто приходять сюди помолитися, цінують цей храм не лише тому що він-гарнізонний, а тому що тут вшановують пам’ять воїнів. «Цей храм став місцем молитви, місцем пам’яті, де кожен може прийти і відчути себе, як вдома. І, навіть, вечірні години, коли храм залишається відкритим, є присвячені для тих, хто ще не вірить у Бога, але хоче повірити, для тих, кому потрібен простір, обставини та час, щоб вони побули і відчули, що є щось вище за їхній розум та почуття, є Господь Бог, який є щедрим і дає нам можливість жити і радіти життю», – додав владика Степан.

По завершенні Літургії митрополит Ігор подякував військовим капеланам за їхнє служіння, а також висловив подяку начальнику Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенанту Ткачуку Павлу Петровичу та нагородив його орденом святого великомученика Юрія Побідоносця Львівської архиєпархії.

Генерал-лейтенант, у свою чергу, подякував владиці Ігорю за його служіння та працю на благо Збройних Сил України та подарував картину із зображенням військової святині – єдиного Гарнізонного храму в Україні.

Відтак представники Укрпошти презентували конверт із зображенням Гарнізонного храму та офіційну марку, погашення якої здійснили митрополит Ігор Возьняк, владика Степан Сус, о. Тарас Михальчук та генерал-лейтенант Ткачук Павло Петрович.

Після цього настоятель храму о. Тарас Михальчук висловив слова вдячності митрополиту Ігорю, владиці Степану, пану генералу, а також усім присутнім військовослужбовцям ЗСУ, курсантам, жертводавцям, парафіянам та всім вірним.

news.ugcc.ua