У Львові освятили наріжний камінь храму на території ліцею імені Героїв Крут

29 січня 2022 року на території Львівського державного ліцею імені Героїв Крут освятили наріжний камінь майбутнього храму святого Миколая Чудотворця. У самому ліцеї вже діє каплиця, але її масштабів недостатньо, щоб вмістити всіх охочих помолитися.  Символічно, що подія відбулася у День пам’яті Героїв Крут, коли, в особливий спосіб, згадуємо звитягу і подвиг цих юнаків.

Молитву благословення та положення пам’ятної таблиці на оснування храму очолив синкел у справах капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Андрій Хомишин, у співслужінні голови Центру військового капеланства і настоятеля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла о. Тараса Михальчука, капелана ліцею о. Володимира Адамчука та капелана о. Нестора Кизика.

У богослужінні взяли участь ліцеїсти, вчителі та офіцери навчального закладу, представники влади міста та області.

Отець Володимир Адамчук, звертаючись до присутніх, підкреслив:

“Вірю, що цей храм стане важливою святинею, з якої будемо черпати благодать для нашого духовного життя. І цей храм має бути для ліцеїстів, офіцерів, вчителів тим місцем, де вони могли б прийти і просто побути у тиші і подумати над своїм життям, помолитися за рідних, близьких, за наших воїнів.”

На важливості спорудження храму на території військового навчального закладу закцентував і керівник ліцею, полковник Юрій Гусар:

“Так, на території є маленька капличка. Але щоб вмістити тих охочих, які хотіли б піти до церкви, її явно недостатньо.  Плануємо відкрити цей храм 14 жовтня, на свято Покрови. Вірю, що спільними зусиллями нам це вдасться. Вдасться заради цих юнаків, заради спільної справи. Тому що для майбутнього воїна є дуже важливим духовний стержень.”

Опісля освячення, учасників події запросили відвідати також музей на території ліцею. Додамо, що до заходу долучилася також керуюча справами виконкому Львівської міської ради Наталя Алексеєва.

За матеріалами: velychlviv.com, kapelanstvo.info